Evropské ligy

Spartak na vedoucí Kazaň nestačil, navíc se mu zranil Jiránek

21. září 2008 20:25 - MOSKVA

Fotbalisté Spartaku Moskva v ruské lize dál pokračují v matných výkonech a po dnešku se propadli až na šesté místo v tabulce. Pohárový soupeř Baníku dnes doma nestačil na vedoucí Rubin Kazaň, jemuž k výhře stačil gól ukrajinského kanonýra Serhije Rebrova. Spartaku se navíc už po dvanácti minutách zranil český stoper Martin Jiránek, kterého musel vzápětí nahradit Rakušan Stranzl.

Celý zápas tak v dresu poraženého týmu odehrál alespoň český defenzivní záložník Radoslav Kováč. Spartak totiž nastoupil v sestavě: Pletikosa - Šiškin, Jiránek (12. Stranzl), Filipenko, Fathi (64. Rodriguez) - Bystrov, Kováč, Mozart, Sajenko - Ryžkov (68. Dzjuba), Prudnikov.

Devadesát minut na hřišti pobyl i další reprezentant, Radek Šírl z Petrohradu. Příliš radosti ale ze zápasu svého týmu s CSKA Moskva mít nemohl, protože moskevský tým i bez zraněného Luboše Kaloudy dominoval a až v závěru umožnil domácímu Pogrebnjakovi alespoň snížit na 1:3.

Ruská fotbalová liga - 22. kolo:
FK Moskva - Nalčik 1:3, Petrohrad - CSKA Moskva 1:3, Spartak Moskva - Kazaň 0:1, Tomsk - Groznyj 2:0.