Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Rioch předčasně skončil u fotbalistů Aalborgu

23. října 2008 16:12 - KODAŇ

Britský trenér Bruce Rioch nepovede fotbalisty Aalborgu do konce kalendářního roku, jak před časem uvedl, ale u týmu skončil okamžitě. Vedení dánského mistra jednašedesátiletého kouče propustilo kvůli špatným výsledkům a vzájemným sporům.

Rioch před dvěma týdny prohlásil, že neprodlouží svůj kontrakt, jenž měl vypršet v prosinci. Nakonec ale skončil dva dny po porážce v Lize mistrů 3:6 s Villarrealem, po níž zůstal tým v tabulce základní skupiny na posledním místě.

"Sice jsme se dostali do Ligy mistrů, ale naše výsledky v domácí lize nejsou dobré. Rozloučili jsme se, protože už déle nesouhlasíme s tím, jak chce Bruce Rioch dosáhnout dobrých výsledků," citovala agentura AP sportovního ředitele Lynge Jakobsena.

Aalborg je ve dvanáctičlenné tabulce dánské ligy předposlední po šestizápasové sérii bez vítězství. Podle Jacobsena odmítl bývalý kouč Arsenalu, Boltonu a Wiganu stavět mladé hráče. "Strategií Aalborgu je dávat šanci mladým. Což znamená, že musejí být na hřišti," dodal sportovní ředitel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy