Žilina si snadno poradila s Artmediií a vede ligu

ŽILINA

Povedený vstup do zápasu přinesl fotbalistům Žiliny vítězství 3:1 v 13. kole slovenské ligy nad mistrovskou Artmedií Petržalka. Žilina, která je soupeřem pražské Slavie ve skupině F Poháru UEFA, se ujala vedení již v první minutě a ještě do poločasu přidala další dvě branky. Po zisku tří bodů udržela vedení v tabulce o skóre před Slovanem.

Již v první minutě se střelou k tyči prosadil Karoglan a o šest minut později Pekarík střelou z 25 metrů zvýšil. Definitivní rozhodnutí přinesla 25. minuta a gól v podání Brazilce Adauta. Hosté, kterým se v této sezoně vůbec nedaří, již jen snížili.

Žilina vedená trenérem Dušanem Radolským nastoupila v sestavě: D. Perniš - Pekarík, Šourek, Leitner, Tesák - Jež - Vladavič, Adauto (90.+1 Kupčík), Martin Ďurica, Rilke (90. Poljaček) - Karoglan (69. Štyvar).

V sestavě hostů odehrál celé utkání obránce Radek Dosoudil. Do 80. minuty hrál Pavel Hašek a v 65. minutě přišel na hřiště Zbyněk Pospěch.

Slovenská liga - 13. kolo:
Žilina - Artmedia Petržalka 3:1 (1. Karoglan, 7. Pekarík, 25. Adauto - 68. Kozák).