Rubriky:

Evropské ligy

Nedvěd a Jarolím byli hvězdami svých ligových zápasů

30. října 2008 15:43 - PRAHA

Čeští fotbaloví záložníci Pavel Nedvěd a David Jarolím se stali nejlepšími hráči svých zápasů v uplynulém kole zahraničních ligových soutěží. První jmenovaný zařídil ve středu dvěma brankami vítězství Juventusu Turín v Boloni, Jarolím přispěl k výhře Hamburku nad Stuttgartem.

Na středečního kapitána Staré dámy se snáší chvála ze všech stran. Server goal.com mu na desetibodové stupnici udělil nezvykle vysokou známku osm a půl a vyhlásil ho mužem zápasu. Deníky vyzdvihly především Nedvědův přínos pro tým. "Při absenci Del Piera příkladně vedl mužstvo ke třem bodům. Skvělá práce. Typický Nedvědův výkon, jako by zastavil roky," napsal ve svém komentáři k výkonu českého záložníka goal.com.

Dařilo se i Jarolímovi. Po faulu na něj proměnil Trochowski penaltu a nasměroval Hamburk k výhře nad Stuttgartem. Jarolím dostal od magazínu Kicker známku dvě a prosadil se do bundesligové sestavy kola. "Vládce středu hřiště, mozek hry Hamburku a příkladný kapitán v každém momentu utkání," uvedl na adresu českého reprezentanta Kicker.

Hodnocení českých fotbalistů v zahraničních soutěžích:
Anglie - The Sun (nejlepší 10, nejhorší 1):
7 - Čech (Chelsea),
6 - Bednář (West Bromwich Albion).
Itálie - Goal.com (nejlepší 10, nejhorší 1):
8,5 - Nedvěd (Juventus),
6,5 - Rozehnal (Lazio),
6 - L. Jarolím (Siena).
Německo - Kicker (nejlepší 1, nejhorší 6):
2 - D. Jarolím (Hamburk),
2,5 - Kadlec (Leverkusen),
3 - Drobný (Hertha),
4,5 - Fenin (Frankfurt), Kučera (Bielefeld).

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy