Žilina rozstřílela Trnavu, Rilke dal dva góly a Šourek jeden

ŽILINA

Fotbalisté Žiliny si před čtvrtečním zápasem Poháru UEFA s pražskou Slavií s chutí zastříleli v 16. kole slovenské ligy, v němž deklasovali Trnavu 5:1. Dvěma góly k jasné výhře přispěli český útočník Emil Rilke a Brazilec Adauto, podruhé během posledních dvou zápasů se trefil i český stoper Ondřej Šourek. Od ještě větší blamáže uchránil hosty srbský brankář Kralj, který chytil několik velkých šancí včetně penalty.

Rilke se prosadil dvakrát již během první půle, když přihrávky Ježe a Adauta vždy zblízka doklepl do prázdné branky. Krátce po změně stran pak hlavou po Ježově centru zvýšil Šourek. Bývalý slávistický útočník Adauto pak dvěma góly skóre završil. Na jeho druhém zásahu měl opět zásluhu záložník Jež, který si připsal celkem tři asistence. Svůj výkon mohl v závěru korunovat gólem, ale neproměnil penaltu.

Trenér Žiliny Dušan Radolský dal důvěru sestavě: Perniš - Pekarík, Šourek, Vomáčka, Tesák - Štrba (87. Piaček) - Rilke (80. Leitner), Pečalka, Jež - Adauto (76. Štyvar), Karoglan.

Fotbalisté Dunajské Stredy sice dohrávali posledních dvacet minut zápasu s Ružomberokem bez dvou vyloučených, přesto v závěru vybojovali vítězství 3:2. Rozhodující branku obstaral deset minut před koncem kamerunský útočník Leonard Kweuke lobem z 30 metrů. Zaznamenal již desátou branku v sezoně.

Až pět minut před koncem přišli fotbalisté Nitry o výhru nad Prešovem. Mohl za to i český záložník Jan Gruber, který byl v 61. minutě vyloučen.

Slovenská fotbalová liga - 16. kolo:
Dubnica - Banská Bystrica 2:0 (45. Chmelik, 84. Zápotoka), Dunajská Streda - Ružomberok 3:2 (35. a 80. Kweuke, 39. Nlend - 5. Siva, 52. Sivčevič), Prešov - Nitra 1:1 (85. Pekár - 4. Rák), Zlaté Moravce - Košice 2:2 (53. Kožiak, 83. Chren - 16. Milinkovič, 42. Kišš), Žilina - Trnava 5:1 (15. a 42. Rilke, 57. a 70. Adauto, 49. Šourek - 67. Doležaj).