Evropské ligy

Baroš znovu řádil, dvěma góly porazil Ankaragücü

7. prosince 2008 20:05 - ISTANBUL

Český fotbalový reprezentant Milan Baroš opět předvedl svou střeleckou formu a dvěma góly pomohl Galatasarayi Istanbul k vítězství 3:0 na hřišti Ankaragücü. Prosadil se tak pošesté z posledních tří zápasů tureckého velkoklubu a celkově podesáté v letošní sezóně turecké ligy. Baroš ztrácí již jen gól na vedoucího muže tabulky střelců Yildize ze Sivassporu.

Galatasaray se dlouho trápil, ovšem po hodině hry začalo úřadovat osvědčené duo Lincoln - Baroš. Brazilský záložník nejprve uvolnil českého útočníka, který otevřel skóre, a již o minutu později připravil branku i pro Kewella. Zaskočení domácí začali zmatkovat a Baroš po další Lincolnově přihrávce zvýšil na konečných 3:0. Všechny tři branky od sebe dělily jen čtyři minuty.

Baroš, který se v dresu Galatasaraye prosadil již čtrnáctkrát, v 77. minutě přepustil místo Nondovi a sledoval, jak jeho spoluhráči vedení udrželi. Galatasaray se posunul na třetí místo tabulky.

Soutěž dál vede Trabzonspor, který otočil zápas s Kocaelisporem. Po výhře 2:1 má stále tříbodový náskok před druhým Sivassporem, který zdolal Büyüksehir na jeho hřišti 3:0.

Turecká fotbalová liga - 14. kolo:
Büyüksehir - Sivasspor 0:3, Konyaspor - Bursaspor 0:0, Trabzonspor - Kocaelispor 2:1, Ankaragücü - Galatasaray 0:3.