Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Steauy dostal padáka, jako muslim prý nosil smůlu

19. prosince 2008 19:40 - BUKUREŠŤ

Majitel fotbalového klubu Steaua Bukurešť Gigi Becali propustil tureckého kondičního trenéra, protože prý jako muslim nosil týmu smůlu. Vyhozený Yüksel Yesilova se následně obrátil na mezinárodní fotbalovou federaci FIFA s protestem kvůli náboženské diskriminaci. "Nemůžeme mít muslima v týmu, který má kříž na dresech i na týmovém autobusu," prohlásil Becali.

Podle agentury AP došla Becalimu minulou sobotu trpělivost a kondičního trenéra propustil. "Steaua je křesťanský tým, kvůli němu (Yesilovovi) jsme měli smůlu. Nechci ho tady už vidět," rozčiloval se Becali.

Yesilova, jehož smlouva měla vypršet v roce 2010, uvedl, že se funkcionáři FIFA o jeho případ zajímají.

Steaua je po podzimní polovině rumunské ligy v tabulce na čtvrtém místě s šestibodovou ztrátou na vedoucí Dinamo. Majitel klubu Becali je znám jako kontroverzní milionář a zároveň ortodoxní křesťan, před časem například prohlásil, že pokud jeho tým vyřadí v Poháru UEFA slavný Liverpool, nechá na počest úspěchu ze svého postavit kostel. V ochozech na stadiónu zase začal pouštět církevní písně, aby ve fanoušcích nepodněcoval agresi.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy