Ajax dal Graafschapu šest gólů, Schulmeister zmírnil prohru

ROTTE

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam si po středeční remíze s pražskou Slavií v Poháru UEFA spravili chuť svou nejvyšší výhrou v sezóně. V 16. kole nizozemské ligy deklasovali oslabený Graafschap na jeho hřišti 6:0. Ajax tak zůstává druhý s odstupem tří bodů za vedoucím Alkmaarem, Graafschap je předposlední.

Obranu domácích, která hrála od 35. minuty bez vyloučeného Volmera, dvakrát pokořili Cvitanich a Suárez. Uruguayský střelec, který se prosadil i proti Slavii, tak dnes zaokrouhlil počet ligových branek na deset. Po gólu přidali Sulejmani a Emanuelson.

Český útočník Vojtěch Schulmeister se dočkal první branky v sezóně, ale v poslední minutě zápasu na hřišti posledního Volendamu jen zmírnil prohru Almela na 1:3. Svůj pátý start v sezóně si přitom připsal až v 81. minutě.

Nizozemsko - 16. kolo:
Graafschap - Ajax Amsterodam 0:6, Nijmegen - Haag 0:0, PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 1:0, Twente Enschede - Tilburg 2:0, Volendam - Almelo 3:1.