Rubriky:

Evropské ligy

Srbský kanonýr Kovačevič je po operaci srdce

13. ledna 2009 16:19 - SAN SEBASTIAN

Srbský fotbalista Darko Kovačevič se v úterý podrobil operaci srdce. Lékaři na klinice v San Sebastianu mu uvolnili ucpanou tepnu. Ve středu by měl být šestatřicetiletý útočník Olympiakosu Pireus propuštěn do domácího ošetření.

Kovačevič o víkendu navštívil kvůli potížím lékaře ve svém řeckém působišti a ihned po vyšetření odletěl na operaci do Španělska. Problémy fotbalistu vylekaly, protože v uplynulých měsících selhalo srdce jeho otci i bratrovi a oba zemřeli.

Kovačevič se s jejich smrtí dosud nevyrovnal. "Mám všechno, ale nemám nikoho," citovala ho nedávno srbská média. Podle nich se bývalý útočník Juventusu, Lazia Řím, San Sebastianu a Crvené Zvezdy Bělehrad k fotbalu už nevrátí. V dresu San Sebastianu nastoupil i proti pražské Spartě, které dal ve dvojutkání Poháru UEFA v roce 1998 dohromady tři góly.

V jugoslávské reprezentaci odehrál Kovačevič 55 zápasů a vstřelil deset branek. Zúčastnil se mistrovství světa i Evropy.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.