Evropské ligy

Brankář Černý pomohl Hamiltonu čistým kontem k výhře

17. ledna 2009 18:38 - GLASGOW

Český brankář Tomáš Černý v sobotu ve skotské fotbalové lize pomohl čistým kontem Hamiltonu k vítězství 1:0 nad posledním celkem tabulky Invernessem. O výhře nováčka nejvyšší soutěže rozhodl v 38. minutě Simon Mensing.

V čele tabulky snížili hráči Rangers díky výhře 3:1 nad předposledním Falkirkem náskok vedoucího Celtiku na dva body, jejich městský rival má však zápas k dobru. Rangers od 12. minuty prohrávali, ale díky dvěma gólům Krise Boyda se jim podařilo skóre otočit. Skotský reprezentant má na kontě už 20 branek a vede tabulku střelců.

Oba týmy dohrávaly v deseti. Falkirk přišel v 51. minutě po červené kartě o Patricka Cregga, třináct minut před koncem zápasu musel předčasně do kabin i obránce Rangers Saša Papac.

Skotská fotbalová liga - 22. kolo:
Glasgow Rangers - Falkirk 3:1, Hamilton - Inverness 1:0, Hibernian - St. Mirren 2:0, Kilmarnock - Heart of Midlothian 0:2.

Časová osa: Evropské ligy