Rubriky:

Evropské ligy

Zápotočný nadával v Turecku rozhodčímu, hrozí mu vysoká pokuta

26. ledna 2009 17:59 - ISTANBUL

Kolem českého fotbalisty Tomáše Zápotočného je v Turecku od soboty rušno. Obránce Besiktase si totiž v ligovém zápase proti Denizlisporu vykoledoval za urážku rozhodčího červenou kartu, za níž mu hrozí pořádná pokuta a také zastavení činnosti možná až na tři zápasy. Nad jeho klubem se zase vznáší jednozápasový trest za následné výtržnosti diváků.

Běžela 77. minuta a Besiktas držel jednogólové vedení, které mu dala vlastní branka Slováka Kratochvíla. Pak ale přišel šok. K Zápotočnému přišel po běžném souboji rozhodčí Selcuk Dereli a po krátké slovní výměně se před očima českého hráče zjevila červená karta. Zatímco udivený fotbalista zamířil do kabiny, jeho spoluhráči se museli hodně nadřít, aby zápas dovedli k nejtěsnější výhře.

"Vyloučil jsem ho proto, že používal sprostá slova. Ale nechci jít do detailů. Po zápase přišel do naší kabiny a omluvil se," řekl po zápase Dereli. Údajně z úst Zápotočného vylétla vulgární a hojně užívaná nadávka v angličtině.

Navzdory omluvě se musí český fotbalista připravit na tučnou pokutu. Pokud dostane očekávaný dvoutýdenní distanc, přijde na tuto dobu podle deníku Fanatik o celý plat. Společně s pokutou by měl český hráč přijít celkem o 50 tisíc eur (asi 1,38 miliónu korun), přičemž údajně ročně vydělá šestnáctinásobek. Vyloučení českého hráče navíc odstartovalo na tribunách sérii výtržností, po nichž chce svaz Besiktasi uzavřít hřiště.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy