Rubriky:

Evropské ligy

Necid: Takový start jsem si nepředstavoval ani ve snu

8. března 2009 14:54 - MOSKVA

Když fotbalový útočník Tomáš Necid v lednu "rukoval" do CSKA Moskva, sebevědomě mluvil o tom, že chce o svých kanonýrských schopnostech přesvědčit i ve věhlasném armádním klubu. Devatenáctiletý talent ale ani sám nečekal, jak rychle a výrazně na sebe v novém působišti upozorní. Vítěznou trefou v prodloužení finále ruského Superpoháru proti mistrovské Kazani Necid v sobotu rozhodl o výhře 2:1 a předložil svoji skvělou vizitku.

Pro Necida to bylo první soutěžní utkání za CSKA, český útočník se navíc prosadil jako střídající žolík. "Chtěl jsem tady ukázat, že na to mám. Tohle je to nejlepší, co mě mohlo potkat. Abych byl upřímný, něco podobného jsem si nepředstavoval ani ve snu," pochvaloval si Necid, když se svým českým spoluhráčem Lubošem Kaloudou mířil na dnešní dopolední pozápasový trénink.

Zatímco Kalouda začíná v CSKA svoji druhou sezonu a do prvního mužstva se snaží protlačit marně, Necid odstartoval svoji ruskou misi raketově. "Povedla se mi skvělá věc, ale už jsem to vydejchal, jsem na zemi. Musím dál dřít, abych zase rychle dostal šanci. Ale když mě něco podobného potká na začátku angažmá, tak to je strašné povzbuzení," líčil český reprezentant, kterého CSKA koupil ze Slavie za více než sto milionů korun.

"On je budoucností našeho týmu. Musíme mu všichni pomáhat, aby ze sebe dostal to nejlepší," zahrnul Necida chválou kouč CSKA a legendární brazilský reprezentant Zico. "Trenér je výborný, hned po zápase mi gratuloval. Já ho teď musím přesvědčit o tom, že mi může věřit," popisoval Necid.

Zico mladému Čechovi hodně věří

Zico podle všeho mladému Čechovi hodně věří. Už v přípravě Necidovi dával hodně příležitostí a nejlepší střelec loňského mistrovství Evropy do 19 let se odvděčil pěti přesnými zásahy. Necid dostal šanci i v duelu o ruský Superpohár, byť nečekal tolik prostoru na hřišti. Naskočil dvanáct minut před koncem. "Asi minutu jsem se rozběhával s Danielem Carvalhem a už na nás trenér volal, že jdeme na plac. Už to pro mě bylo překvapení," netajil Necid.

Ostych na hřišti ale zahodil rychle. Obranu mistrovské Kazaně trápil hned po svém nástupu. "Dvě dobré šance jsem měl už před tím, než jsem dal gól. Nejprve jsem minul hlavičkou, pak mi další střelu chytil gólman. Ale nepřipouštěl jsem si, že jsem nedal. Člověk se tomu nesmí poddávat, naopak jsem to chtěl odčinit. A také se to povedlo," radoval se Necid.

Jeho slavná chvíle přišla osm minut před koncem prodloužení. Mezi obránce dostal kolmici, míč si přistrčil na střed hřiště a nekompromisní ranou zápas rozhodl. "Parádní pocit," rozplýval se Necid, který na podzim v sešívaném dresu Slavie nasázel jedenáct branek a stále vede i tabulku střelců české ligy.

Sázet branky v Rusku bude těžší než doma

Necid své přesné trefy porovnává nerad a nechtěl se do toho pouštět ani nyní. "Já jsem rád za každý gól, chci je dávat pořád. Ať to bylo ve Slavii, v reprezentaci nebo teď v CSKA," prohlásil. Rychle ale stačil zjistit, že sázet branky v Rusku asi bude těžší než v české lize. "Je to tady všechno rychlejší a tvrdší. Ale za dva měsíce jsem se snad už adaptoval a bude záležet jen na mně, jak se prosadím."

Necid byl po zápase obletovaným hrdinou. Se spoluhráči si z velkého poháru lokl šampaňského v šatně, kam zavítal i rozradostněný šéf CSKA Jevgenij Giner. "Šampusu jsme se napili jen symbolicky, přece jen teď máme hodně nabitý program. Ale bylo tam obrovské nadšení. Výhra v Superpoháru nás před ruskou ligou hodně povzbudí. Navíc je to tady dost prestižní záležitost," těšil se Necid, který se po zápase ocitl i v zajetí ruských reportérů. "Něco jsem jim už i řekl, jinak mi hodně pomohl i Luba Kalouda, který už mluví perfektně," líčil Necid.

Přímo na stadionu sledoval jeho báječnou premiéru v CSKA i dědeček, který v Rusku Necida při jeho začátcích v novém působišti doprovází. "Už se byl podívat i na tréninku, teď jsem mu udělal radost i v takovém zápase. Byl šťastný, stejně jako celá rodina a přítelkyně. Po zápase jsme s dědou šli na večeři, pak se doma podívali na film a nakonec jsem dost rychle usnul," poznamenal Necid.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy