Mistrovská Kazaň porazila na úvod ruské ligy nováčka z Krasnodaru

Obhájci mistrovského titulu z Kazaně vstoupili do nového ročníku ruské fotbalové ligy hladkým vítězstvím 3:0 nad nováčkem z Krasnodaru. Dvakrát se trefil Bucharov, třetí gól přidal Semak.

Český brankář Marek Čech nevychytal v prvním kole Lokomotivu Moskva domácí výhru. V 28. minutě duelu s týmem Chimki ho po rohu překonal hlavou Jovanovič a Lokomotiv nakonec získal jen bod za remízu 1:1.

Úvodní zápas nového ročníku Perm - Rostov v sobotu skončil bez branek. Premiérovým střelcem sezony se tak stal až Alexandr Keržakov, který v 90. minutě městského derby zajistil Dynamu přesnou hlavičkou vítězství 1:0 nad FK Moskva.

Ruská liga - 1. kolo:
Perm - Rostov na Donu 0:0, Dynamo Moskva - FK Moskva 1:0, Kazaň - Krasnodar 3:0, Lokomotiv Moskva - Chimki 1:1.