Piták dal gól, pak se zranil a musí na operaci

Český záložník Karel Piták má přetržený zkřížený vaz v koleni a ve zbytku rakouské ligy už fotbalistům Salcburku v tažení za mistrovským titulem nepomůže. Podle klubového webu by se měl devětadvacetiletý hráč podrobit v nejbližších dnech operaci.

Záložník Salcburku Karel Piták.

Trojnásobný český reprezentant se zranil v sobotním utkání na hřišti Kapfenbergu, kde přispěl jedním gólem k vítězství 2:0. Salcburk má i díky němu sedm kol před koncem soutěže v čele tabulky náskok šest bodů před Rapidem Vídeň.

V úvodu druhého poločasu se Piták snažil o centr z pravé strany a míč doplachtil až za záda domácího brankáře. Záhy po své čtvrté trefě v sezóně však musel bývalý slávistický záložník v 51. minutě vystřídat, protože se zranil v souboji s protihráčem.

Zranění kolena vyřadilo Pitáka na delší dobu dva týdny poté, co prodloužil v Salcburku smlouvu do června roku 2011.