Polák byl vyloučen a Anderlecht jen remizoval

BRUSEL

Fotbalisté Anderlechtu Brusel nečekaně zaváhali v boji o titul belgického šampiona, když dvě kola před koncem sezóny jen remizovali 1:1 na hřišti předposledního Tubize. Vinu na tom má i český záložník Jan Polák, který se nechal čtvrthodiny před koncem vyloučit a jen z útrob stadionu sledoval, jak jeho spoluhráči v závěru alespoň vyrovnávají.

Anderlecht tak nevyužil sobotní ztráty rivala v boji o titul Standardu Lutych, který rovněž remizoval ve Waregemu. Oba celky na špici dělí jen lepší skóre, které mluví ve prospěch Anderlechtu.

Polák již v první půli viděl žlutou kartu a v 75. minutě na to doplatil, když mu rozhodčí ukázal druhou žlutou a následně červenou kartu. Domácí oslabení soupeře záhy využili a dostali se do překvapivého vedení. C samém závěru udeřil polský reprezentant Wasilewski a zajistil Anderlechtu alespoň bod.