Kalouda s Necidem neodvrátili porážku CSKA v derby s FK Moskva

Fotbalisté FK Moskva v 12. kole ruské ligy porazili v derby CSKA 2:0 a díky sobotnímu zaváhání Kazaně se probojovali do čela tabulky. Tam zůstanou zhruba měsíc, kdy má soutěž pauzu. Na porážce CSKA nic nezměnil český záložník Luboš Kalouda, který se poprvé po více než ročním působení v klubu dostal do základní sestavy, ani střídající Tomáš Necid.

Dvaadvacetiletý Kalouda, který do CSKA zamířil loni v zimě z Brna, dosud v lize pouze střídal, i proto se začalo mluvit o jeho možném hostování v pražské Spartě. Dnes mu však trenér Zico dal šanci od začátku. Premiéra v základní sestavě Kaloudovi zhořkla již po čtyřech minutách, kdy Samedov poslal FK do vedení.

Krátce po změně stran soupeř své vedení ještě navýšil. Zico pak na hřiště poslal i Necida, ani ten však s nulou v kolonce vstřelených branek CSKA nic neudělal. Kalouda vydržel na hřišti do 58. minuty.

Ze souboje bývalých brankářů české reprezentace a Liberce vyšel vítězně Antonín Kinský, jehož Saturn Moskevská oblast doma porazil 2:0 Lokomotiv Moskva s Markem Čechem. Kinský si připsal třetí nulu v řadě a již 288 minut nenašel v lize přemožitele. V minulém kole neinkasoval ani jeho náhradník Rebrov.

Ruská fotbalová liga - 12. kolo:
Tomsk - Perm 1:2, FK Moskva - CSKA Moskva 2:0, Saturn MO - Lokomotiv Moskva 2:0, Nalčik - Petrohrad 2:2