Rubriky:

Evropské ligy

Brabec po vyhazovu ze Slavie zamířil do Ankarasporu

30. června 2009 20:35 - ANKARA/PRAHA

Fotbalový obránce Erich Brabec po nedávném překvapivém konci v pražské Slavii, kde se už nehodil do plánů trenéra Karla Jarolíma, našel nového zaměstnavatele a od nové sezóny posílí turecký Ankaraspor.

 

Petr Horník, Právo

Brabec, který před čtyřmi lety hrál za jiný turecký celek Kayserispor, podle svého agenta Pavla Zíky ze společnosti Sport Invest International podepsal v Ankarasporu dvouletou smlouvu s roční opcí.

Dvaatřicetiletý Brabec má vyztužit obranu desátého celku turecké první ligy. Vyhlédl si jej německý kouč Jürgen Röber. "Ve středu se už zapojí do přípravy," uvedl v úterý Zíka.

Brabec tak odchodem do Turecka potvrdil pověst fotbalového světoběžníka. Vedle angažmá v Českých Budějovicích a Drnovicích si vyzkoušel štace v Dynamu Moskva, Vladikavkazu, Kayserisporu, rakouském Klagenfurtu nebo švýcarském Aarau.

Poslední dvě sezony strávil ve Slavii, kterou jako kapitán přivedl k dvěma titulům za sebou a v sezóně 2007/08 si zahrál i Ligu mistrů. V červnu mu však kouč Jarolím sdělil, že už nezapadá do nové koncepce hry Slavie. O Brabce měly zájem i některé české kluby, ale hráč dal nakonec přednost dalšímu zahraničnímu angažmá.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy