Rubriky:

Evropské ligy

Chelsea ještě není úplně vyladěná, myslí si Šmicer

16. září 2003 12:05 - PRAHA

"Hvězdy nejsou zárukou úspěchu. Musejí být sehrané," říká o ligovém rivalovi Chelsea záložník Liverpoolu Vladimír Šmicer. "Ale mančaft je to výborný. Každým zápasem se budou sehrávat, navíc tam je motivace dostat se co nejdále," poznamenal při hodnocení jednotlivých hvězd londýnského klubu český středopolař.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

CARLO CUDICINI

Patří k nejlépe hodnoceným brankářům po dobu, co chytá Premier League. A to, že se teď Chelsea po jiné brankářské jedničce vůbec nekoukala, svědčí o tom, jak si ho váží. Je to jeden ze tří nejlepších gólmanů v soutěži.

JOHN TERRY

V klubu je delší dobu, hraje v anglickém nároďáku. Není kdovíjak rychlý, ale vynahrazuje to tvrdostí a důrazem. Míval problémy mimo hřiště, občas zašel na drink, porval se, ale teď se asi uklidnil a na hřišti je nepříjemný.

MARCEL DESAILLY

Veliká osobnost klubu i francouzského nároďáku. Pod Abramovičem vidí šanci něco dokázat, a proto prodloužil smlouvu. Má obrovské zkušenosti, znají ho všichni. Stal se kapitánem, je to vůdčí typ, tahoun.

JUAN VERÓN

V Laziu byl zvyklý hrát zprostředka, jenže v Manchesteru byli Keane, Scholes, Butt a všechno chodilo spíš přes tyhle hráče. Navíc to po stranách tahali Beckham a Giggs. Neměl tam stabilní formu, ani moc nezapadal do jejich herního stylu. Podle mě bude mít v Chelsea daleko větší šanci a mělo by se to kolem něj víc točit.

GEREMI

Byl na hostování v Middlesbroughu, kde odehrál dobrou sezónu. Je to moc dobrý fotbalista, mám ho rád. Dokáže podržet balón, těžko se obchází a má ohromnou fyzičku.

DAMIEN DUFF

Strašně jsme ho chtěli do Liverpoolu, ale osmnáct miliónů liber jsme za něj dát nemohli. Bylo jasné, že když přijde dobrá nabídka, Blackburn ho pustí. Je to jeden z nejlepších hráčů, co v Anglii kopou. Hraje takové polokřídlo, hodně na straně. Rychlý s míčem, technický, umí zakončit, velice silný ve hře jeden na jednoho.

CLAUDE MAKELELE

Jeho nákup se mi zdál zbytečný. Když ho koupili za takový ranec, asi bude hrát, ale zas musí nechat někoho sedět.

ADRIAN MUTU

Moc ho neznám. Vím, že hrál dobře v italské lize, nechám se překvapit. Zatím mu to v Anglii střelecky vychází nad očekávání. Vypadá, jako by hrál v Chelsea už léta.

JIMMY FLOYD HASSELBAINK

Hodně se spekulovalo, jestli odejde. Je to důrazný útočník, hlavně ve vápně se těžko odstavuje, ale bude to mít těžké. Víc šancí asi budou dostávat Crespo a Mutu, je tam i Islanďan Gudjohnsen.

HERNÁN CRESPO

Zatím jsem ho moc hrát neviděl, uvidíme, jak do Chelsea zapadne. Přišel tam až na poslední chvíli.

Jan Krůta, Viktor Nosek

Zrušit