Jiránkův Spartak vyhrál moskevské derby na hřišti Necidova CSKA

MOSKVA

Fotbalisté Spartaku Moskva v 15. kole ruské ligy vyhráli moskevské derby na hřišti rivala CSKA. Dostali se tak na druhé místo tabulky. Celé utkání odehrál i český obránce Spartaku Martin Jiránek. Za poražené nastoupil na posledních 20 minut útočník Tomáš Necid.

Domácí brzy vedli po povedené ráně Šemberase. Spartak se však z inkasované banky oklepal a dvěma góly Wellingtona zápas otočil. Na posledních 20 minut poslal trenér CSKA Ziko na hřiště i Necida, ani ten však nedokázal prohru odvrátit. Spartak přitom hrál od 66. minuty o deseti bez vyloučeného Kovalčuka. V závěru musel do kabin i domácí Vágner Love.

Další moskevský celek FK jen remizoval 0:0 na hřišti předposledního Nalčiku a přišel tak o šanci posunout se do čela tabulky, kde zůstala Kazaň před Spartakem a právě FK Moskva.

Ruská fotbalová liga - 15. kolo:
CSKA Moskva - Spartak Moskva 1:2, Nalčik - FK Moskva 0:0, Krasnodar - Groznyj 1:1