Rubriky:

Evropské ligy

Zenit Petrohrad odvolal nizozemského kouče Advocaata

10. srpna 2009 07:49 - MOSKVA

Nizozemec Dick Advocaat už není koučem fotbalistů Zenitu Petrohrad. Vedení klubu jej odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům od počátku června, kdy se Advocaat rozhodl pro nabídku trénovat reprezentaci Belgie. K té má nastoupit v lednu příštího roku.

Dočasným vedením mužstva byl pověřen kouč juniorky Anatolij Davydov, jedná se o příchodu Roberta Manciniho, jenž naposledy vedl do loňského května Inter Milán.

"Bohužel se po jeho rozhodnutí (trénovat Belgii) výsledky klubu zhoršily. Fanoušci i vedení není spokojeno s postavením v tabulce," uvádí se na oficiální stránce vítězů Poháru UEFA z roku 2008, kterým patří po 17 zápasech sedmá příčka.

Jednašedesátiletý Nizozemec trénoval v Petrohradu od roku 2006 a hned následující sezónu vyhrál mistrovský titul. Po triumfu v Poháru UEFA byl jako první cizinec od roku 1866 jmenován čestným občanem Petrohradu.

V poslední době Advocaat kritizoval sportovního ředitele Igora Kornějeva ohledně hráčských přestupů. Klub se například zbavil za 10 miliónů eur útočníka Pavla Pogrebňaka, jeho možným nástupcem v ofenzivě Petrohradu by mohl být podle informací ruského tisku český kanonýr Jan Koller ze Samary.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy