Juventusu se v lize nedařilo

Juventus Turín nezvládl závěr nedělního duelu s AS Řím a potvrdil, že účastníkům Ligy mistrů se ve třetím kole Serie A nedařilo. Díky dvěma trefám Di Vaia, kterému ke druhému gólu pomohl Pavel Nedvěd, vedli obhájci titulu v poločase 2:1, nakonec byli ale rádi za remízu. SOUHRN EVROPSKÝCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ

Pavel Nedvěd z Juventusu (vpravo) v souboji s Argentincem Walterem Samuelem z AS Řím.

Pět minut před koncem kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd dostal žlutou kartu za nesportovní chování a vzápětí Francouz Zebina vyrovnal na konečných 2:2. Fotbalisté AS díky remíze zůstali v čele tabulky právě před Juventusem.

Lazio Řím ztratilo první body, když nestačilo v dramatickém duelu na fotbalisty Parmy. Hosté zvítězili 3:2 především díky výkonu australského útočníka Bresciana, který už v první minutě otevřel skóre a těsně před koncem vstřelil rozhodující gól. Soupeř pražské Sparty v Lize mistrů sice dvakrát vyrovnal zásluhou obránce Stama a útočníka Simone Inzaghiho, ale nakonec musel kapitulovat.

O dokonalou bilanci v úvodu Serie A přišly také další velkokluby, které hrají Ligu mistrů. Inter Milán doma uhrál jen bezbrankovou remízu se Sampdorií Janov a AC Milán získal bod v duelu s Perugií po výsledku 1:1. Na Gattusův vedoucí gól odpověděl ještě v prvním poločase Řek Vryzas, o závěrečný nápor připravilo milánské hráče vyloučení záložníka Ambrosiniho v 70. minutě.

Divokým skóre 4:4 skončil zápas Brescie s Regginou. Ve prospěch domácích mohl utkání v závěru rozhodnout veterán Roberto Baggio, který se vrátil na hřiště už po páté operaci kolena. Tváří v tvář českému gólmanovi Lejsalovi ale netrefil branku.

Itálie - 3. kolo:
Inter Milán - Sampdoria Janov 0:0, Lazio Řím - Parma 2:3 (33. Stam, 78. S. Inzaghi - 1. a 89. Bresciano, 62. Adriano), Brescia - Reggina 4:4 (9. Di Biagio, 51. Caracciolo, 52. Filippini, 86. Petruzzi - 22. z pen. a 72. Nakamura, 39. Bonazzoli, 61. Sottil), Perugia - AC Milán 1:1 (30. Vryzas - 19. Gatusso), Boloňa - Udine 2:0 (63. Guglielminpietro, 90. Dalla Bona), Lecce - Chievo 1:2 (59. Chevanton - 51. Lanna, 70. Cossato), Juventus Turín - AS Řím 2:2 (21. a 35. Di Vaio - 25. Chivu, 87. Zebina).

Marseille přišlo o vedení

Štěpán Vachoušek a Rudolf Skácel nezabránili porážce fotbalistů Marseille na hřišti Nantes, o které rozhodl už ve třetí minutě Vahirua. Hosté se pak snažili vyrovnat, Vachoušek si vykoledoval žlutou kartu, ale gól se hráčům Olympique vstřelit nepodařilo. Do čela francouzské fotbalové ligy se tak po výhře nad Montpellier dostalo Monako.

Francie - 7. kolo:
Le Mans - Lyon 0:2 (12. a 89. Elber), Montpellier - Monako 1:2 (26. Laigle - 18. Adebayor, 73. Giuly), Nantes - Olympique Marseille 1:0 (3. Vahirua)

La Coruňa stále suverénní

Fotbalisté Deportiva La Coruňa bez zaváhání kralují španělské lize. Další vítězství zaznamenali ve čtvrtém kole proti Albacete a bez ztráty bodu jsou v čele tabulky. Byť už v prvním poločase přišli domácí o vyloučeného Scaloniho, po přestávce si našli třikrát cestu do sítě Albacete a mají dva body k dobru na druhý Real, který v neděli večer přehrál Málagu. Se stejným počtem bodů je je na třetí příčce Valencie.

Španělsko - 4. kolo:
San Sebastian - Zaragoza 3:0 (82. a 87. De Paula, 55. Nihat), Betis Sevilla - Racing Santander 0:0, Murica - Bilbao 2:2 (14. Maciel, 67. Luis García z pen. - 39. Etxebarria, 60. Tiko). Zápas Málaga - Real začal ve 21:30. Málaga - Real Madrid 1:3 (77. Edgar - 12. Ronaldo, 72. Beckham, 85. Guti).

Šlágr anglické ligy skončil bezbrankovou remízou

Neproměněný pokutový kop Ruuda van Nistelrooije ve druhé minutě nastaveného času stál fotbalisty Manchesteru United vítězství ve šlágru kola anglické ligy nad Arsenalem. Utkání obhájců titulu s vedoucím týmem tabulky skončil bezbrankovou remízou, po níž Manchester zůstal třetí o bod za Arsenalem. Hosté hráli posledních deset minut bez vyloučeného Patricka Vieiry.

Londýnský kapitán dostal devátou červenou kartu v dresu Arsenalu za svou vzteklou reakci na hloupý faul Van Nistelrooije. Ve vypjatém závěru se mohli domácí na Old Trafford dostat do vedení, když rozhodčí odpískal Martinu Keownovi faul v pokutovém území na Diega Forlana. Nizozemský kanonýr však pokutový kop zahodil.

Keown dostal v sestavě Arsenalu šanci poté, co se těsně před zápasem rozhodl nenastoupit reprezentační obránce Sol Campbell, kterému ve středu zemřel otec.

Výsledky - 6. kolo:
Manchester United - Arsenal 0:0, Middlesbrough - Everton 1:0 (6. Job).