Necidův gól jen zmírnil porážku CSKA v derby

MOSKVA

Český útočník Tomáš Necid dal šestý gól v ruské lize, kterým však už jen zmírnil porážku fotbalistů CSKA v derby s FK Moskva. Necidův tým prohrál 1:3 a musel svému soupeři přepustit čtvrté místo v tabulce. Na vedoucí Spartak ztrácí čtyři kola před koncem už devět bodů.

Fotbalista Besiktase Istanbul Serdar Ozkan (vlevo) fauluje Tomáše Necida z CSKA Moskva.

Necid, jenž odehrál celý zápas, se střelecky prosadil sedm minut před koncem. To už bylo na zvrat pozdě. Hosté si v Lužnikách vypracovali bezpečný náskok už v prvním poločase, kdy dali všechny tři góly.

V boji o titul si pohoršil Petrohrad, který jen remizoval se čtrnáctým Nalčikem 2:2 a za prvním Spartakem má odstup pět bodů. Zenit s Radkem Šírlem v obraně dvakrát vedl, ale Leandrova trefa v 67. minutě ho nečekaně připravila o dva body.

Ruská fotbalová liga - 26. kolo:
Perm - Tomsk 0:0, CSKA Moskva - FK Moskva 1:3 (za domácí gól Necid), Petrohrad - Nalčik 2:2.