Mazuch se trefil podruhé v sezóně a Anderlecht slavil výhru

Český obránce Ondřej Mazuch gólem pomohl Anderlechtu k výhře 2:0 v utkání 14. kola belgické fotbalové ligy na hřišti Genku. Pro stopera české reprezentace do 21 let to byl druhý gól v letošní sezoně, předtím v sedmém kole zajistil remízu s Gentem. Anderlecht se po výhře dostal o dva body do čela tabulky před Bruggy, které prohrály se Standardem Lutych 1:3.

Bývalý brněnský obránce brankou jen korunoval to, že se natrvalo prosadil do sestavy Anderlechtu. Vedle poctivé práce v defenzivě dnes přidal i bonus směrem dopředu. Ve 24. minutě šel na rohový kop a po střele spoluhráče do břevna doklepl míč do branky. Nasměroval tak svůj tým za výhrou, kterou v poslední minutě ještě potvrdil Losada.

Belgická fotbalová liga - 14. kolo:
Genk - Anderlecht 0:2 (vítězný gól hostů Mazuch), Standard Lutych - FC Bruggy 3:1.