Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Rosický chce začít hrát během 14 dní

25. září 2003 09:36 - PRAHA

Český fotbalista ve službách německého Dortmundu Tomáš Rosický se v úterý podrobil operaci slepého střeva. V rozhovoru pro deník Právo projevil přání vrátit se na trávník co nejdříve. Zatím bude chybět nejen celku německé bundesligy, ale i české reprezentaci.

 

ČTK/EPA

Jak se cítíte po úterní operaci slepého střeva?

Nic moc, pořád to bolí, ale už jsem z bochumské nemocnice doma.

Pečuje o vás přítelkyně Radka Kocurová?

Kdepak, ta teprve přijede. Stará se o mne maminka, což je to nejlepší, co mě mohlo potkat.

Vám se prý na operaci moc nechtělo...

To ne, myslel jsem, že ještě něco odehraji. Z pondělka na úterý se to ale zhoršilo. Musel jsem do nemocnice a hned na sál.

Pamatujete si něco z operace?

Pochopitelně jsem ji prospal, ale viděl jsem snímky. Neřezali mě klasicky, ale nějakou novou metodou. Na třech místech mi cosi zapíchli do břicha. Nebudu mít žádnou jizvu a prý se i urychlí můj návrat na trávník. Jakmile přestanou bolesti, mohu se podle lékařů začít hýbat.

Na jak dlouho to tedy vypadá?

Možná za čtrnáct dní začnu, ale nic zbytečně uspěchávat nebudu, i když se na trávník těším. Budu chybět Borussii i reprezentaci. Pokud se budu cítit dobře, přijel bych se třeba podívat na národní tým. Uvidím. Hlavně aby všechno bylo v pořádku a mohl jsem co nejrychleji začít

Karel Felt

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.