Nedvěd byl hlavní postavou Juventusu

Pavel Nedvěd byl nejvýraznější postavou při dnešní výhře fotbalistů Juventusu Turín na hřišti Regginy. Kapitán české reprezentace nejprve nacentroval na první gól Di Vaiovi, druhý přidal sám. Trenér Lippi ho po hodině hry stáhl ze hřiště, aby ho šetřil na Ligu mistrů.

Pavel Nedvěd v Serii A řádil.

Zatímco pro Di Vaia, který úspěšně nahradil zraněnou dvojici Del Piero - Trezeguet, to byla už čtvrtá trefa, Nedvěd našel v italské lize v tomto ročníku cestu do sítě poprvé. Do padesátky ligových gólů už mu scházejí jen tři.

Reggina na jaře doma Juventus porazila a i tentokrát "Starou dámu" hodně potrápila. Brankář Buffon měl plné ruce práce a dvakrát ho zachránilo břevno. Domácí, v obraně s Martinem Jiránkem, hráli posledních pět minut bez vyloučeného Sottila.

Itálie - 4.kolo
Reggina - Juventus Turín 0:2 (13. Di Vaio, 50. Nedvěd)

Van Nistelrooij si spravil chuť hattrickem

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v sedmém kole anglické ligy bez problémů na hřišti nováčka v Leicesteru 4:1. Za hladký průběh vděčí především Van Nistelrooijovi, jehož obávaná pravačka zaznamenala hattrick. Nizozemský kanonýr si tak spravil chuť po minulém kole, v němž zahodil penaltu.

Jeho krajan Hasselbaink hrál klíčovou roli při výhře Chelsea nad Aston Villou. V závěru prvního poločasu vstřelil po Lampardově přihrávce vítězný gól. Přemožitel Sparty v Lize mistrů zůstává stejně jako Manchester United pouhý bod za Arsenalem, a to má ještě zápas k dobru. Trenér Ranieri ve snaze rozložit zátěž na co nejvíc hráčů znovu zamíchal sestavou.

Dosud neporažený Southampton překvapivě doma podlehl Middlesbroughu 0:1 a ztratil tak kontakt se špičkou. V poslední minutě navíc přišel o vyloučeného Philllipse. Poslední Wolverhampton měl v Boltonu na dosah první vítězství v soutěži, ale pět minut před koncem ho o ně Davies připravil.

Anglie - 7. kolo
Birmingham - Portsmouth 2:0 (21. Clemence, 50. Lazarides), Bolton - Wolverhampton 1:1 (85. Davies - 30. Rae), Chelsea - Aston Villa 1:0 (43. Hasselbaink), Leicester - Manchester United 1:4 (73. Sinclair - 16., 44. a 53. Van Nistelrooij, 15. Keane), Southampton - Middlesbrough 0:1 (13. Christie).

Omluvu Kaiserslauternu zařídil Klose v nastavení

Happy end přichystali svým příznivcům fotbalisté Kaiserslauternu v bundesligovém souboji s Hannoverem. Výhrou 1:0, kterou zařídil Lokvencův partner v útoku Klose až v nastaveném čase, se vyprodaném Betzenbergu omluvili za prohru s Teplicemi v Poháru UEFA. Největší šanci hostů měl Jiří Štajner, ale trefil pouze tyč.

Kouč Erik Gerets se poučil z pohárového zklamání a na trávník vyběhla na třech místech změněná jedenáctka. Nově složená stoperská dvojice Lembi - Hengen se osvědčila, gól nedostala. Kaiserslautern vyhrál doma vůbec poprvé.

Tabulce německé bundesligy dál vládnou fotbalisté VfB Stuttgart, jejichž brankář Hildebrand udržel čisté konto i na hřišti Mnichova 1860 a prodloužil tak svou neprůstřelnost už na 735 minut. Jeho spoluhráči pak domácí pokořili třemi góly.

Vyhrávali však i největší konkurenti - Leverkusen ve Wolfsburgu, Brémy v Kolíně nad Rýnem a Bayern Mnichov v Rostocku. Obhájce titulu si cestu ke třem bodům zkomplikoval vlastním gólem Linkeho, ale Nizozemec Makaay čtyři minuty před koncem zařídil výhru.

Nový trenér Mönchengladbachu Holger Fach dal v základní sestavě důvěru Svěrkošovi a český mladík se mu rychle odměnil. Už v páté minutě zápasu s Bochumí vnikl od šestnáctky, Nigérijec Oliseh ho zastavil faulem a z penalty vstřelil Van Lent gól. Tentýž hráč pak v poslední minutě zachránil domácí před porážkou gólem na 2:2.

Borussia Dortmund si i bez mnoha zraněných hráčů udobřila své příznivce výhrou 1:0 nad Freiburgem. Vítězný gól dal Brazilec Ewerthon.

Německo - 7. kolo
Wolfsburg - Leverkusen 0:1 (57. Schneider), Kaiserslautern - Hannover 1:0 (90. Klose), Mönchengladbach - Bochum 2:2 (5. z pen. a 90. Van Lent - 60. Diabang, 89. Madsen), Rostock - Bayern Mnichov 1:2 (47. vlastní Linke - 30. Santa Cruz, 86. Makaay), Kolín n. R. - Brémy 1:4 (77. Scherz - 10. Micoud, 40. Klasnič, 70. Stalteri, 90. Charisteas), Mnichov 1860 - Stuttgart 0:3 (12. Soldo, 18. Meira z pen., 50. Hleb), Borussia Dortmund - Freiburg 1:0 (68. Ewerthon)

Real i La Coruňa přišly o neporazitelnost

Fotbalisté Realu Madrid i Deportiva La Coruňa okusili ve čtvrtém kole španělské ligy poprvé hořkost porážky. "Bílý balet" si pro ni přijel do Valencie, kde se jeho hvězdný útok vůbec neprosadil. Naopak cestu do sítě našli domácí Mista a Oliveira a Valencia se po výhře 2:0 vyhoupla na první příčku.

Dosud vedoucí La Coruňu smetla v Pamploně pětiminutová gólová smršť. Tým, který jako jediný ve španělské lize vyhrál všechny čtyři předchozí zápasy, přišel nejprve o obránce Romera, jehož na letišti uštkl had, a pak i o body. Smutným hrdinou byl obránce Hector, který nejprve zavinil penaltu a pak si dal vlastní gól. Hosté sice mohutně dotahovali a v poslední minutě snížili na rozdíl jediné branky, ale odvrátit porážku se jim už nepodařilo.

Španělsko - 5. kolo
Pamplona - La Coruňa 3:2 (21. Punal z pen., 23. Rosado, 25. Hector vlastní - 27. Luque, 90. Pandini), Bilbao - San Sebastian 1:0 (85. Tiko), Celta Vigo - Valladolid 3:2 (58. Jesuli, 74. Miloševič, 85. Mostovoj - 7. a 52. Makukula), Valencia - Real Madrid (5. Mista, 72. Oliveira)