Evropské ligy

Šmicrův gól Liverpool nespasil

28. září 2003 18:32 - PRAHA

Gól z české dílny viděli diváci v Charltonu, hostujícímu Liverpoolu to ale nepomohlo. Již po čtvrthodině hry poprvé rozvlnil síť Vladimír Šmicer, střelou k pravé tyči zužitkoval Kewellovu přihrávku. Nakonec ale jen smutně přihlížel, jak se z výhry 3:2 raduje soupeř. Hrdinou se stal domácí Kevin Lisbie, autor hattricku.

Šmicer měl při gólu výhodnou střeleckou pozici. Pálil ze středu pokutového území a na jeho ránu neměl Dean Kiely nárok. Z podobné vzdálenosti ale vyrovnal o čtvrt hodiny později Lisbie a tentýž hráč se do gólové statistiky zapsal před koncem poločasu ještě jednou z dorážky po střele Shauna Bartletta, kterou polský brankář Jerzy Dudek jen vyrazil před sebe.

Liverpool se po změně stran vrhnul do útoku a krátce po začátku druhé půle vytěžil z náporu penaltu, kterou sudí odpískal po faulu Chrise Perryho na Kewella. Míč si postavil Owen a střelou k levé tyči vyrovnal.

Liverpool dál tlačil, ale poslední slovo měl znovu Lisbie, který zpečetil na konečných 3:2 pro Charlton. Šmicer zápas nedohrál, v 67. minutě jej vystřídal Danny Murphy.

Anglie - výsledky
Charlton - Liverpool 3:2 (31., 43. a 83. Lisbie - 15. Šmicer, 51. Owen z pen.), Blackburn - Fulham 0:2 (5. Morte, 56. Saha), Everton - Leeds 4:0 (27., 37. a 52. Watson, 39. Ferguson)

'Zabiják' Ševčenko znovu skóroval

Fanoušci na San Siru měli dnes důvod ke spokojenosti - fotbalisté AC Milán totiž nastříleli tři góly Lecce. Dva z nich dal Ukrajinec Andrej Ševčenko.

Tři góly vsítili i hráči AS Řím v zápasu s Anconou. Oba celky dál drží krok s Juventusem, obhájcem titulu a lídrem tabulky. Všechny tři kluby mají po čtyřech zápasech na kontech po deseti bodech.

Itálie - 4. kolo
Chievo - Perugia 4:1 (40. a 52. z pen. Zanchetta, 66. Semioli, 82. Santana - 50. Di Loreto), AC Milán - Lecce 3:0 (21. a 69. Ševčenko, 89. Tomasson), Modena - Boloňa 2:0 (17. Amoruso, 40. Kamara), Parma - Siena 1:1 (79. Adriano - 41. Lazetič), AS Řím - Ancona 3:0 (48. Montella, 78. Totti, 86. Delvecchio), Sampdoria - Brescia 2:1 (88. Bazzani, 90. Flachi - 69. Mauri), Empoli - Lazio Řím 2:2 (74. Di Natale, 78. Tavano - 38. Stankovič, 87. Fiore)

Kobylík zařídil výhru Štrasburku

David Kobylík rozhodl večerní závěrečný duel osmého kola francouzské ligy mezi Štrasburkem a Nantes. Mistr Evropy z šampionátu jednadvacítek si světlý okamžik schoval až do třetí minuty nastaveného času, kdy zařídil domácím tři body.

V duelu dvou týmů z dolní poloviny tabulky francouzské fotbalové ligy porazilo Bordeaux Ajaccio 1:0. Jedinou branku domácích vstřelil dvanáct minut před koncem Jean-Claude Darcheville.

Franice - 8. kolo:
Bordeaux - Ajaccio 1:0 (78. Darcheville), Štrasburk - Nantes 1:0 (90. Kobylík)

Villarreal předstihl Real

Fotbalisté Villarrealu porazili v lize Santander 2:0 a v tabulce se vyhoupli před čtvrtý Real Madrid na třetí místo.

Španělsko - 5. kolo
Albacete - Mallorca 2:0 (16. Parri, 79. Mikel), Espaňol - Málaga 1:2 (56. Tamudo - 36. Romero, 84. Salva), Santander - Villarreal 0:2 (69. Anderson, 87. Riquelme), Zaragoza - Betis Sevilla 0:1 (81. Assuncao), FC Sevilla - Murcia 1:0 (90. Antonito), Atlético Madrid - Barcelona 0:0

Ujfaluši zařídil remízu Hamburku

Tomáš Ujfaluši zařídil remízu Hamburku na hřišti Herthy Berlín. Domácí poslal v 32. minutě do vedení Arne Friedrich, v nastaveném čase však Ujfaluši vyrovnal. V dresu Hamburku nastoupil i český záložník David Jarolím. Remízou 1:1 skončil i druhý dnešní zápas mezi Schalke 04 a Eintrachtem Frankfurt.

Německo - 7. kolo:
Hertha Berlín - Hamburk 1:1 (32. Friedrich - 90. Ujfaluši), Schalke 04 - Eintracht Frankfurt 1:1 (33. Rodriguez - 37. Chris).

Dynamo ztratilo body s Jaroslavlí

Fotbalisté Dynama Moskva ztratili doma důležité body s Jaroslavlí a čtyři kola před koncem ruské fotbalové ligy mohou s desetibodovou ztrátou na vedoucí CSKA Moskva zapomenout na sen o titulu. Program 26. kola zakončí pondělí zápas Spartaku Moskva s Elistou.

Ajax vypráskal Tilburg

Fotbalisté Ajaxu Amsterdam se razantním způsobem vrátili do vedení v nizozemské lize, o které v minulém kole přišli. Na první ligovou prohru v Bredě dali zapomenout šestibrankovým přídělem Tilburgu. Po sobotním zaváhání Eindhovenu s Alkmaarem opět vedou tabulku o dva body před zmíněnou dvojicí pronásledovatelů.

Do listiny střelců Ajaxu se zapsalo šest různých fotbalistů, mezi nimi sice nebyl český reprezentant Tomáš Galásek, ten se ale staral spíš o bezchybné režírování hry. Sám měl prsty hned v prvním gólu domácích, když připravil pozici pro Belgičana Wesleyho Soncka po necelé čtvrthodině hry.

Nizozemsko - 6. kolo
Ajax Amsterdam - Tilburg 6:0, Nijmegen - Den Haag 1:2, Waalwijk - Breda 2:0, Kerkrade - Groningen 0:0, Utrecht - Arnhem 1:3, Zwolle - Feyenoord Rotterdam 0:3.

Lokeren stále na dně

Dohrávaný zápas sedmého kola belgické ligy nepomohl fotbalistům Lokerenu odpoutat se ode dna tabulky. Doma podlehli 1:3 Westerlo, které si naopak polepšilo na jedenácté místo. Poklidné vedení zajistily Westerlo v první půli branky Paase a Janssense, ten krátce po přestávce přidal i třetí gól. Za domácí už jen snížil De Beule.