Rubriky:

Evropské ligy

Šimák má prý únavový syndrom

30. září 2003 13:38 - FRANKFURT NAD MOHANEM (Německo)

Vedení bundesligového Hannoveru zařadilo českého fotbalistu Jana Šimáka na neurčito listinu nemocných. Jako důvod zástupci klubu uvedli na dnešní společné tiskové konferenci s Bayerem Leverkusen únavový syndrom. Podle německého deníku Neue Presse Hannover Šimák už v pondělí oznámil, že chce kvůli psychickým problémům ukončit kariéru.

 

čtk/ap

Čtyřiadvacetiletý záložník, který je v Hannoveru na hostování z Leverkusenu, není podle německé agentury SID v současnosti schopen psychicky ani fyzicky zvládnout tlak, který je v profesionálním fotbalu běžný. To potvrdil i internista Leverkusenu Karl-Heinz Dittmar. Hráče nyní čeká léčba u specialistů.

Na krizové jednání ve Frankfurtu vedle Šimáka přišli i jeho manažeři z agentury Rogon, trenér Hannoveru Ralf Rangnick a Reiner Calmund, manažer Bayeru Leverkursen, kterému Šimák stále patří. Místy bouřlivé jednání prý trvalo až téměř do jedné hodiny po půlnoci. Šimák má smlouvu až do roku 2007

Šéf Hannoveru Martin Kind chce, aby Šimák dodržel smlouvu. "Zdůraznili jsme Janovi, že teď jde o naplnění jeho smlouvy. Hráč si nemůže pořád jen klást požadavky, musí také plnit určité povinnosti," zdůraznil Kind. Šimák má však platnou smlouvu až do roku 2007.

Vedení Hannoveru o Šimákovi týden nevědělo. Hráč se měl údajně pohybovat v České republice. Podle informací deníku Sport se čtyřiadvacetiletý fotbalista chce pustit do podnikání a otevřít si na jihu Čech hospodu.

ČTK

Zrušit