Mazuch pomohl Anderlechtu gólem k výhře, pak byl vyloučen

BRUSEL

Fotbalisté Anderlechtu Brusel si upevnili vedení v belgické lize. V 28. kole porazili Roeselare na jeho hřišti 2:1 a v čele mají již devítibodový náskok. Zásluhu na tom měl i český obránce Ondřej Mazuch, který v 37. minutě vyrovnal na 1:1. V závěru byl sice vyloučen, ale jeho spoluhráči už vedení udrželi.

Ondřej Mazuch z Anderlechtu (vpravo) v souboji o míč s Markem Panteličem z Ajaxu - ilustrační foto

Roeselare dalo první branku, ovšem krátce nato se přímý volný kop dostal až k Mazuchovi, který zaznamenal třetí gól v sezóně. Po hodině hry pak rozhodl o výhře hostů Suarez.

V sestavě Anderlechtu se neobjevil Lukáš Mareček ani po zranění se vracející Jan Polák. Na lavičce domácích seděl Štěpán Kučera.

Anderlecht po výhře odskočil druhým Bruggám, které jen remizovaly 1:1 na hřišti St. Truidenu.

Belgická fotbalová liga - 28. kolo:
St. Truiden - FC Bruggy 1:1, Charleroi - Waregem 0:0, Roeselare - Anderlecht 1:2 (gól hostů Mazuch, v 76. minutě byl vyloučen).