Evropské ligy

Sparta není ani v první stovce světových klubů

3. října 2003 13:13 - PRAHA

Po čtyřech letech a jednom měsíci opustili fotbalisté pražské Sparty stovku nejlepších světových klubů. Český šampion je po nevydařeném vstupu do ligy i Ligy mistrů v zářijovém pořadí klubů, které každý měsíc sestavuje Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS), až na 102. místě.

ČTK/AP

Přitom přesně před rokem se Sparta vyhřívala na 12. pozici; proti minulému vydání klesla v pořadí o 27 míst. Naposledy byla Sparta mimo stovku pod vedením Ivana Haška, který ale klub vrátil mezi elitu postupem do osmifinále Ligy mistrů. V září roku 1999 byla Sparta v polovině druhé stovky.

Nejlepší z českých celků je nadále Slavia Praha, i když si pohoršila o čtyři místa a je pětadvacátá. Žebříček stále vede vítěz Ligy mistrů AC Milán před Celtikem Glasgow. Týmem měsíce se těsně před Juventusem Turín stalo AC Monako, které kromě jedné remízy v lize vyhrálo všechny své zářijové zápasy. Zaznamenalo tím největší skok: ze 134. místa postoupilo na 76. pozici.