Rubriky:

Evropské ligy

Po sezóně v Rusku končím, prohlásil brankář Kinský

28. března 2010 12:49 - MOSKVA

Fotbalový brankář Antonín Kinský po letošní sezóně ukončí své angažmá v Saturnu Moskevská oblast, za který chytal ruskou ligu od roku 2003. Bývalý český reprezentant by rád zakončil kariéru někde v Rakousku.

 

ARCHIV

"Manželka mi našla na hlavě bílé vlasy a řekla, že je na čase vrátit se domů," citoval Kinského ruský list Sport den za dnem. "Tohle je moje poslední sezóna v Rusku. Bude mi pětatřicet, jsou tady mladí Arťom Rebrov nebo Vitalij Čiljuškin. Návštěvy na našich zápasech klesají, možná lidé chtějí vidět nové tváře," pokračoval bývalý liberecký gólman v žertovném tónu.

Záhy po příchodu do Saturnu se stal oporou mužstva a za celou dobu zmeškal jen pár ligových zápasů. "Jsem tu sedmým rokem, ale že bych se cítil symbolem Saturnu, to ne," prohlásil. Nejlepší sezónu s klubem prožil v roce 2007, kdy Saturn obsadil v ruské lize páté místo.

Jeho snem je zachytat si na závěr kariéry pod alpskými vrcholky. "Je to blízko do České republiky. Jezdili jsme do Rakouska v létě se Saturnem na soustředění a líbí se mi tam. Hory, počasí. V zimě tam jezdíme lyžovat s rodinou, děti už to mrskají na snowboardu. Já to zkoušel, ale dvakrát jsem upadl a hned to prkno zahodil," přiznal Kinský.

"Co se týče fotbalu, je to klidnější země. Nejsou tam tak dlouhé přípravy. Po zápase jdou všichni do hospody, dají si pivo a párek," líčil idylicky. Předloni se o něj zajímala Chelsea, která hledala spolehlivého náhradníka pro Petra Čecha, ale Kinský odmítl s tím, že chce pravidelně chytat.

Až ukončí hráčskou kariéru, chtěl by u fotbalu zůstat. "Třeba jako trenér, anebo ještě lépe jako sportovní ředitel," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy