Hildebrand překonal rekord v neprůstřelnosti

EVROPA

Brankář Hildebrand ze Stuttgartu, vedoucího celku fotbalové bundesligy, překonal Kahnův rekord v počtu minut bez obdržené branky. Nedostal gól ani v jednom z osmi zápasů tohoto ročníku bundesligy. SHRNUTÍ ZÁPASŮ EVROPSKÝCH FOTBALOVÝCH LIG V ČLÁNKU.

Čtyřiadvacetiletý gólman udržel čisté konto ve všech osmi zápasech tohoto ročníku bundesligy a po bezbrankové remíze 0:0 s Kolínem nad Rýnem může svůj rekord ještě prodlužovat.

Kaiserslautern, soupeř Teplic v Poháru UEFA, si dojel do Bochumi pro debakl 0:4. Zápas odehrál v sestavě: Wiese - Nzelo-Lembi, Tchato, Knavs, Vreven - Christov, Dominguez (65. Bjelica), Riedl, Kosowski (69. Timm) - Lokvenc (84. Altintop), Klose.

Německo 8. kolo:
Hannover-Schalke 1:2 (16. Christiansen - 26. Asamoah, 41. Rodriguez), Frankfurt-Dortmund 0:1 (10. Reina), Freiburg-Mnichov 1860 1:0 (77. Bajramovič), Stuttgart-Kolín n. R. 0:0, Bayern-Hertha 4:1 (22. Makaay, 45. Ballack, 58. Schweinsteiger, 88. Salihamidžič - 65. Kovač), Hamburk-Mönchengladbach 2:1 (59. a 73. Barbarez - 18. Van Lent), Bochum-Kaiserslautern 4:0 (49. a 83. Hašemjan, 60. a 90. Madsen).

Manchester rozstřílel Birmingham

Manchester United na Old Traffordu nastřílel Birminghamu tři góly. Hosté přišli po půl hodině hry o gólmana Taylora, vyloučeného za faul na Scholese. Rozhodčí navíc po jeho zákroku nařídil penaltu, kterou proměnil van Nistelrooij. V druhé půli přidali další dvě branky Scholes a Giggs.

Anglie - 8. kolo:
Liverpool-Arsenal 1:2 (14. Kewell - 31. vlastní Hyypiä, 68. Pires), Fulham-Leicester 2:0 (36. a 73. Boa Morte), Leeds-Blackburn 2:1 (11. a 27. Johnson - 86. Baggio), Manchester United-Birmingham 3:0 (36. z pen. van Nistelrooij, 57. Scholes, 82. Giggs), Newcastle-Southampton 1:0 (44. Shearer), Portsmouth-Charlton 1:2 (34. Sheringham - 77. Fortune, 90. Bartlett), Tottenham-Everton 3:0 (43. Kanoute, 46. Poyet, 49. Keane), Wolverhampton-Manchester City 1:0 (75. Cameron), Middlesbrough-Chelsea 1:2 (46. Németh - 17. Gudjóhnsen, 88. Crespo).

V čele italské ligy se usadil Juventus

AS Řím remizoval bez branek na hřišti nováčka ze Sieny a přepustil vedení v tabulce Juventusu. Lazio po remíze s pražskou Spartou v Lize mistrů dokázalo porazit Chievo díky gólu Mihajloviče. Sestava Lazia: Peruzzi - Stam, Couto, Mihajlovič, Favalli (54. Zauri) - Fiore, Dabo, Liverani, Stankovič (81. Giannichedda) - Muzzi (46. Inzaghi), López.

Itálie - 5. kolo:
Juventus-Boloňa 2:1 (23. Iuliano, 80. Trezeguet z pen. - 26. Signori), Lazio Řím-Chievo 1:0 (64. Mihajlovič), Parma-Sampdoria Janov 1:0 (19. Adriano), Empoli-Modena 0:3 (54. Cevoli, 68. Ungari, 75. Milanetto z pen.), Siena-AS Řím 0:0, Lecce-Brescia 1:4 (32. Cassetti - 7., 69. a 83. Caracciolo, 86. R. Baggio), Ancona-Udine 0:3 (11. a 47. Fava Passaro, 31. Iaquinta).

Cissého hattrick rozhodl

V Auxerre zářil Džibrill Cissé, jehož hattrick rozhodl o vítězství domácích fotbalistů nad Lille. Poprvé se mezi střelce zapsal minutu před koncem prvního poločasu a podruhé o necelou minutu později. Třetí gól přidal ve druhé půli.

Francie - 9. kolo:
Nantes-Rennes 1:0 (22. Hadžadž), Sochaux-Paris St. Germain 0:1 (20. Pauleta), Guingamp-Monako 1:2 (52. Goussé - 16. a 26. Giuly), Ajaccio-Lyon 2:4 (45. Diomede, 90. Mitrovič - 15., 70. a 88. Luyindula, 66. Malouda), Nice-Štrasburk 0:0, Auxerre-Lille 3:0 (44., 45. a 64. Cissé), Le Mans-Bordeaux 0:0, Lens-Mety 0:2 (56. a 90. Maoulida), Toulouse-Montpellier 2:2 (11. Emana, 76. Faure z pen. - 42. a 57. Bamogo).

La Coruňa pojistila náskok

La Coruňa uštědřila debakl Atlétiku Madrid a upevnila si vedení v tabulce. Villarreal ztratil s lídrem tabulky krok, protože jen remizoval se Zaragozou a zůstává v tabulce třetí se ztrátou tří bodů.

Španělsko - 6. kolo:
Villarreal-Zaragoza 1:1 (4. Victor - 23. Villa), La Coruňa-Atlético 5:1 (7. Fran, 35. Romero, 50. Sergio, 56. Pandiani, 90. Scaloni - 11. Lequi).

Rusko - 27. kolo:
CSKA Moskva-Dynamo Moskva 1:1, Metallurg Moskva-Volgograd 1:0, Petrohrad-Novorossijsk 3:0.
Výsledky dalších ligových soutěží:
.: Rakousko - 12. kolo: Bregenz-Austria Vídeň 4:2, Rapid-Salcburk 1:0, GAK Štýrský Hradec-Pasching 1:1, Mattersburg-Admira 1:1. Čelo tabulky: 1. Rapid 29 bodů, 2. Austria 22, 3. Bregenz 20.
.: Nizozemsko - 7. kolo: Arnhem-Enschede 3:5, Haag-Eindhoven 0:4, Breda-Utrecht 1:2, Heerenveen-Waalwijk 1:0, Tilburg-Kerkrade 0:2, Alkmaar-Nijmegen 2:0, Groningen-Ajax 1:3, Volendam-Zwolle 2:2, Feyenoord-Roosendaal 2:0. Čelo tabulky: 1. Ajax 18, 2. Eindhoven a 3. Alkmaar po 16.
.: Portugalsko - 7. kolo: Boavista-Belenenses 1:1, Funchal-Sporting 2:1, Moreirense-Benfica 1:4. Čelo tabulky: 1. Porto 16 a 2. Funchal po 16, 3. Boavista 13.
.: Skotsko - 8. kolo: Rangers-Celtic 0:1, Dundee United-Motherwell 0:2, Hearts-FC Dundee 2:2, Kilmarnock-Aberdeen 1:3, Livingston-Dunfermline 0:0, Partick Thistle-Hibernian 0:1. Čelo tabulky: 1. Celtic 22, 2. Rangers 21, 3. Hearts 14.
.: Slovensko - 11. kolo: Banská Bystrica-Dubnica 2:0, Trnava-Púchov 2:1, Inter-Ružomberok 0:1, Petržalka-Žilina 1:3. Čelo tabulky: 1. Trnava 19, 2. Ružomberok a 3. B. Bystrica po 18.
.: Belgie - 8. kolo: La Louviére-Mons 1:1, Westerlo-Heusden-Zolder 2:0, Beveren-Charleroi 1:0, Gent-Mouscron 0:0, Genk-Lokeren 3:1, Antverpy-Standard 0:4, Cercle-Lierse 0:0, St. Truiden-Beerschot 0:0. Čelo tabulky: 1. Anderlecht 21, 2. Genk 17, 3. FC Bruggy 14.
.: Turecko - 6. kolo: Soupeř Sparty v Lize mistrů Besiktas Istanbul zvítězil na hřišti předposledního Elazigsporu vysoko 5:1, když po dvou gólech dali Ilhan a Hassan, pátý si soupeř vstřelil sám. Sestava Besiktase: Ramazan - Emre, Tayfur (61. Ümit), A. Yildirim, Ronaldo - Yasin, Sergen (46. Hassan), Serdar, Tümer - Ilhan (55. Ahmet), Dobra.
.: SČH - 7. kolo: Sartid Smederevo, soupeř Slavie v Poháru UEFA, porazil v srbsko-černohorské lize Partizan Bělehrad 2:1 góly Kociče a Mirosavljeviče v poslední minutě a v tabulce se posunul na čtvrté místo o skóre za svého soupeře.