Římané klopýtli, Nedvědův Juventus šel do čela

Fotbalisté Juventusu Turín se probojovali do čela italské ligy, když v pátém kole porazili Boloňu. Na výhru 2:1 se však obhájci titulu dost nadřeli. Po centru Pavla Nedvěda z rohového kopu sice otevřel skóre Iuliano, ale hosté vzápětí vyrovnali. Rozhodnutí přinesla až deset minut před koncem Trezeguetova penalta.

Dosud vedoucí AS Řím dnes remizoval bez branek na hřišti nováčka ze Sieny a na Juventus ztrácí dva body. Lazio po těžce vydřené remíze s pražskou Spartou v Lize mistrů dokázalo porazit Chievo. Římanům stačil k vítězství jediný gól, který padl po volném kopu Siniši Mihajloviče. Český reprezentant Marek Jankulovski přispěl k hladkému vítězství Udine na půdě poslední Ancony. V dresu Parmy dal jediný gól v zápase se Sampdorií Brazilec Adriano a se šesti trefami vévodí tabulce střelců.

V Perugii se diváci branky nedočkali, zato viděli dvě červené karty. Čtvrt hodiny před koncem oslabil hosty David Michele a v nastaveném čas zamířil předčasně do šaten i domácí Souleymane Diamoutene. Martin Jiránek odehrál v obraně Regginy celý zápas.

Milánské derby mělo jasného vítěze

Milánské derby vyznělo jednoznačně ve prospěch hráčů AC, kteří domácí Inter porazili 3:1. Cestu za vítězstvím zahájil v závěru prvního poločasu Filippo Inzaghi a hned po přestávce přidal druhý gól Brazilec Kaká, zatímco kanonýr Interu Vieri se trápil. Definitivní ránu černomodrým barvám zasadil Ukrajinec Ševčenko, jenž se šestým zásahem v sezoně dotáhl na vedoucího střelce Serie A Brazilce Adriana z Parmy.

Po této brance začali z ochozů San Sira odcházet zklamaní fanoušci Interu, které na chvilku zastavil gólem na 1:3 střídající Nigerijec Martins. Další pokus mu však vzápětí chytil brankář Dida, takže závěr utkání se domácím zdramatizovat nepovedlo. AC je díky vítězství na druhém místě tabulky jen vinou horšího skóre, než má vedoucí Juventus.

Itálie - 5. kolo
Juventus Turín - Boloňa 2:1 (23. Iuliano, 80. Trezeguet z pen. - 26. Signori), Lazio Řím - Chievo 1:0 (64. Mihajlovič), Parma - Sampdoria Janov 1:0 (19. Adriano), Empoli - Modena 0:3 (54. Cevoli, 68. Ungari, 75. Milanetto z pen.), Siena - AS Řím 0:0, Lecce - Brescia 1:4 (32. Cassetti - 7., 69. a 83. Caracciolo, 86. R. Baggio), Ancona - Udine 0:3 (11. a 47. Fava Passaro, 31. Iaquinta), Perugia - Reggina 0:0, Inter - AC Milán 1:3 (78. Martins - 39. F. Inzaghi, 46. Kaká, 77. Ševčenko).

San Sebastianu jen remizoval se Sevillou

Loňský španělský vicemistr a účastník letošní Ligy mistrů ze San Sebastianu se v nedělním zápasu šestého kola španělské ligy rozešel smírně 1:1 se Sevillou. Tým, který vyhrál oba dosavadní zápasy v Lize mistrů, vedl už po třech minutách díky Kovačevičovi. Záhy však vyrovnal Dario Silva a další gól už nepadl.

Valencia týden po vítězství nad Realem Madrid zdolala druhý slavný velkoklub - katalánskou Barcelonu. O výhře rozhodl již ve čtrnácté minutě Brazilec Oliveira.

Španělsko - 6. kolo
Betis Sevilla - Bilbao 1:1 (90. Assuncao - 47. Tiko), Málaga - Celta Vigo 2:1 (13. Sanz, 75. Angel - 71. Miloševič), Murcia - Albacete 1:0 (6. Michel), Real Mallorca - Osasuna Pamplona 1:1 (83. Nadal - 84. Webo), San Sebastian - Sevilla 1:1 (3. Kovačevič - 13. Dario Silva), Valladolid - Racing Santander 0:4 (14. a 83. Bodio, 56. Regueiro, 84. Nafti), Real Madrid - Espaňol Barcelona 2:1 (53. a 82. Ronaldo - 90. Alex), FC Barcelona - Valencie 0:1 (14. Oliveira)

Fotbalisté Brém přestříleli Wolfsburg

Gólové hody nachystali pro fanoušky fotbalisté Werderu Brémy a Wolfsburgu v zápasu osmého kola německé ligy. Přes 33 tisíc diváků vidělo osm branek, z toho pět v síti hostujícího Wolfsburgu. Za ten se jednou trefil Slovák Miroslav Karhan.

Brémy se zásluhou vítězství vyhouply do čela tabulky. Druhý je Leverkusen, který porazil Hansu Rostock a od Brém jej dělí jen horší skóre.

Německo - 8. kolo
Werder Brémy - VfL Wolfsburg 5:3 (2. a 21. Ailton, 40. Stalteri, 57. Micoud, 58. Klasnič - 40. Biliskov, 54. Streit, 65. Karhan), Leverkusen - Rostock 3:0 (70. Placente, 75. Berbatov, 79. Bierofka)

Chelsea spasil v závěru Crespo

Fotbalisté Chelsea porazili v nejvyšší anglické soutěži Middlesbrough 2:1 a alespoň zčásti tak odčinili středeční nezdar v Lize mistrů. Vítězství londýnskému klubu zajistil po vyrovnávacím gólu domácího Szilárda Nemétha dvě minuty před koncem Argentinec Hernán Crespo.

Slovenský reprezentant, který dostal příležitost v útoku Middlesbroughu místo zraněného Josepha-Desiréa Joba, se trefil krátce po změně stran. Na začátku akce byl přesný centr Gaizky Mendiety, po němž nedal Németh gólmanovi Carlu Cudicinimu šanci.

Chelsea chybělo sedm hráčů ze sestavy, která ve středu prohrála 0:2 s Besiktasem. Vedle zraněných Marcela Desaillyho, Williama Gallase a Celestina Babayara nechal trenér Claudio Ranieri sedět Juana Sebastiana Veróna, Geremiho, Crespa a Adriana Mutua. Příležitost dostali jiní v čele s Jimmym Floydem Hasselbainkem a Eidurem Gudjóhnsonem.

Hasselbaink ale neměl svůj den a Ranieri proto za něj po přestávce poslal na hřiště Crespa. Gudjóhnson se naopak prosadil, a to už po čtvrthodině hry, kdy dostal Chelsea do vedení střelou k levé tyči. Crespo se pak trenérovi odměnil za důvěru gólem hlavou dvě minuty před koncem zápasu.

Anglie - 8. kolo
Middlesbrough - Chelsea 1:2 (46. Németh - 17. Gudjóhnsen, 88. Crespo).
Sestava Chelsea: Cudicini - Johnson, Bridge, Terry, Huth - Duff, Gronkjaer (79. Cole), Makelele, Lampard - Hasselbaink (46. Crespo), Gudjóhnsen (79. Mutu).

Porto drtilo

FC Porto rozdrtilo v sedmém pokračování portugalské ligy Coimbru 4:1 a v čele tabulky má opět tříbodový náskok před druhým Marítimem Funchal. Hostující tým se sice v sedmé minutě dostal po gólu Daria do vedení, poté už ale úřadovali jen střelci obhájců titulu. Dvakrát se trefil Darlei, po jedné brance přidali Peixoto a Deco.

Fotbalisté Beiry Mar se posunuli na třetí místo. O tři body za vedoucí dvojici FC Porto, Marítimo Funchal je vyneslo vítězství 3:0 nad Amadorou.

Portugalsko - 7. kolo
Rio Ave - Pacos Ferreira 2:1, Beira Mar - Amadora 3:0, Gil Vicente - Leiria 2:0, Nacional Funchal - Guimaraes 4:2, FC Porto - Coimbra 4:1.

Bröndby jsou první

Soupeř fotbalistů Viktorie Žižkov z prvního kola Poháru UEFA Bröndby Kodaň vyhrál v dánské lize jednoznačně 3:0 nad vedoucím Esbjergem a vystřídal svého soupeře na prvním místě tabulky.

O dvě branky svěřenců bývalého reprezentanta Michaela Laudrupa se postaral Thomas Kahlenberg, třetí gól přidal Jonas Kamper.

Dánsko - 11. kolo
Bröndby - Esbjerg 3:0 (44. a 55. Kahlenberg, 59. Kamper).
Sestava Bröndby: Zaza - Wieghorst, Nielsen, D. A. Johansen - Jakobsson, Kahlenberg (81. Zimling), Daugaard, Retov, Jonson - Bagger (73. Foldgast), Kamper.

Besiktas rozstřílel soupeře

Fotbalisté Besiktasu Istanbul zvítězili v osmém kole turecké ligy na hřišti předposledního Elazigsporu vysoko 5:1. Nejbližší soupeř pražské Sparty v Lize mistrů sice už od druhé minuty prohrával, pak ale dvěma brankami v krátkém sledu zápas otočil. Po změně stran pak skórovali hosté ještě třikrát.

Dvakrát se trefil Ilhan, stejný počet gólů přidal Hassan a zbývající branku si vstřelil domácí Sedat do vlastní sítě. Besiktas, který vede tabulku nejvyšší turecké soutěže s tříbodovým náskokem před městskými rivaly z Fenerbahce, nastoupí na Letné ve středu 22. října.

Turecko - 6. kolo
Elazigspor - Besiktas Istanbul 1:5 (2. Yunus - 18. a 24. Ilhan, 52. a 79. Hassan, 58. vlastní Sedat).
Sestava Besiktase: Ramazan - Emre, Tayfur (61. Ümit), A. Yildirim, Ronaldo - Yasin, Sergen (46. Hassan), Serdar, Tümer - Ilhan (55. Ahmet), Dobra.