Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalisté se brání: sex byl dobrovolný

6. října 2003 16:54 - LONDÝN

Osm prvoligových fotbalistů se zapletlo do znásilnění 17leté dívky. Aura výjimečných se zřítila. I tak zněly novinové titulky ve Velké Británii v souvislosti s oznámením mladistvé fanynky, že byla znásilněna sedmi fotbalisty. Téměř dva týdny poté se však ukazuje, že události na hotelovém pokoji se seběhly možná jinak, než tvrdí školačka.

 

S novou verzí příběhu přišel v pondělí deník The Daily Telegraph. List se odvolává na výpověď muže, jenž se znásilnění zúčastnil. Nicholas Meikle zásadně popírá, že by se do případu zapletlo osm fotbalistů. "Byli jsme ten večer čtyři - jen dva z nás hrají první ligu," řekl. "Jednou z hvězd, kterou dívka nařkla, je anglický reprezentant Kieron Dyer. Ten ale v pokoji při dobrovolných sexuálních hrátkách s dotyčnou nebyl," uvedl.

"Ta dívka mě oslovila s tím, že se se mnou chce vyspat. O stejnou věc požádala špičkového fotbalistu z Chelsea, jehož nechci jmenovat," pokračoval ve vyprávění.

Zůstala na snídani

Nezletilá prý výpravu dobře bavících se mužů opustila až v půl třetí odpoledne, tj. následující den. To má údajně potvrdit i videonahrávka z hotelu The Grosvenor, kde mělo ke znásilnění dojít. Na ní je poškozená zachycena, jak klidně snídá s trojicí mužů.

"Nikdo jí neublížil. Měli jsme s ní jen orální sex. Nevěděli jsme navíc, že je tak mladá. Vypadala na dvacet až dvacet jedna," přiznal Meikle pro další list News of The World. Policie k případu zatím mlčí.

Tisk ale v uplynulých dnech shodně uváděl, že dívku znásilnili nejméně čtyři hráči první ligy. Další čtyři fotbalisté se prý do kauzy zapletli.

Fanoušci jsou naštvaní

Vyšetřování komplikují také fanoušci. V posledních zápasech, v nichž nařčené hvězdy hrály, totiž skandovaly jejich jména s nelichotivými dodatky se sexuálním podtextem. Vše vyvrcholilo, když jeden z "násilníků" vstřelil gól. "Jsi špinavá násilnická krysa. Skóruj v hotelu, ne na hřišti!" skandoval dav.

Dívka zůstává v anonymitě. Je známo jen, že navštěvuje šestý ročník katolické školy. Podle deníku The Sun je prý "na dně". Rozhodila ji nejen událost, ale i verze celého případu, který poskytla médiím protistrana. "Je naprosto zničena. Trvá na tom, že říká pravdu. Plně spolupracuje s policií a chce spravedlnost," uvedl Max Clifford, který slova tajemné dívky tlumočí veřejnosti.

Novinky

Zrušit