Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalistu Juna dojali při návratu aplaudující fanoušci

3. května 2010 16:06 - VÍDEŇ

Jen čtyřikrát stačil naskočit český fotbalový útočník Tomáš Jun do základní sestavy Austrie Vídeň po takřka půlroční zdravotní pauze, přesto se stal tahounem svého klubu za druhým místem v rakouské lize. Jeho vítězná branka na hřišti Lince udržela mužstvu teoretickou naději na titul a přiblížila mu druhé místo, které by letos pro vídeňský klub bylo úspěchem. Hned po návratu si získal fanoušky a věří, že se co nejdříve stane natrvalo hráčem Austrie.

 

fk-austria.at

Jun loni v sestupujícím Altachu nastřílel osm branek a ve Vídni zatím pouze hostuje, protože stále patří Teplicím. Na podzim se prosadil gólově čtyřikrát, ale v říjnu si přetrhl zkřížené vazy. "Naštěstí vše se léčilo hodně rychle. V zimě jsem už naskočil do přípravy a těšil se, jak budu znovu hrát," svěřil se dnes v rozhovoru s ČTK sedmadvacetiletý fotbalista.

Poprvé se dostal na hřiště po návratu koncem března proti Salcburku. "Bylo to jen na pět minut, ale nikdy na ten zápas nezapomenu. Celý stadion vstal a skandoval moje jméno. Byl to neuvěřitelný zážitek," uvedl desetinásobný český reprezentant. V dalších utkáních znovu a znovu naskakoval do hry a dostával více prostoru.

S Kapfenbergem a korutanskou Austrií se už objevil v základní sestavě a před týdnem se proti Mattersburgu dočkal první branky po návratu. "Cítím, že každým zápasem se moje fyzička lepší, a proto přišly i góly. Navíc mám devět asistencí na góly, což mě těší možná ještě více," řekl hráč, který fotbalově vyrostl ve Spartě.

Austrie bojuje s Rapidem

Možná i Junův návrat Austrii hodně pomohl, tým neprohrává a stále čeří vody na prvních třech místech. "Na titul už to bude složité, protože to by Salcburk musel pořád prohrávat, ale druhé místo je reálné. Kvůli evropským pohárům je sice jedno, zda budeme druzí či třetí, ale protože o to druhé místo bojujeme s Rapidem, je to pro nás ohromně důležité," připomněl středeční derby proti městskému rivalovi.

Na zápas se těší celá Vídeň. "Už dva týdny je beznadějně vyprodáno, bude to velký zápas. A pokud vyhrajeme, dostaneme se před Rapid i v tabulce," uvedl Jun, který věří, že co nejdříve prodlouží svoje setrvání v klubu. "Zatím jen hostuji, ale bez ohledu na zranění už během jara funkcionáři dávali najevo, že mě koupí natrvalo. Poslední zápasy je snad utvrdily," prohlásil. V Austrii by měl po vyrovnání klubů podepsat dvouletý kontrakt s roční opcí.

Kmenovým hráčem Austrie je už delší čas Petr Voříšek, který toho v poslední době však mnoho nenahrál, i když to nebylo kvůli zranění. "Hodně na sobě ale pracuje, znovu se vrací do sestavy a myslím, že opět nastal jeho čas. Je tu dobře vnímán, a když přijde na hřiště, tak je to vždy znát," řekl Jun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy