Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Straka po sezóně skončí u fotbalistů Ružomberku

6. května 2010 00:13 - RUŽOMBEROK

Trenér František Straka po sezóně ukončí své působení u fotbalistů Ružomberku, kde mu na konci května vyprší smlouva. Kouč, jenž loni v jednom zápase vedl českou reprezentaci, to oznámil po dnešním utkání 31. kola slovenské ligy, v němž jeho tým zdolal 2:1 Senici.

 

Michaela Říhová, Právo

"Setkal jsem se s výkonným výborem klubu a ukončili jsme naši spolupráci. Víc to nechci komentovat. Mým úkolem bylo zachránit mužstvo v lize a myslím si, že jsem udělal kus práce," řekl na pozápasové tiskové konferenci Straka, který tým převzal loni v září po osmi kolech na posledním místě.

Před závěrečnými dvěma zápasy, které ještě Straka odkoučuje, jsou jeho svěřenci pátí. "Je trošku smutné, že tu dál nebudu pokračovat, ale tak to v životě chodí. Je to trenérská práce," dodal bývalý československý reprezentant.

Angažmá v Ružomberku bylo pro jednapadesátiletého Straku čtvrtou zahraniční štací. Trénoval už v německém Ahlenu, rakouském Innsbrucku a v OFI Kréta. V české lize vedl celky Teplic, Sparty, Plzně a Českých Budějovic, loni koučoval českou reprezentaci v červnovém přípravném zápase s Maltou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy