Rubriky:

Evropské ligy

Šimák se zřejmě nevrátí, nechal vyklidit byt

7. října 2003 18:23 - HANNOVER

Hannoverský byt českého fotbalisty Jana Šimáka zeje prázdnotou. Fotbalista podle listu Bild nechal byt vyklidit, což naznačuje, že s návratem do bundesligového klubu již nepočítá. Šimák z Hannoveru prchl před dvěma týdny a následně začal jednat o ukončení kariéry. Vedení Leverkusenu, kterému patří, oznámil, že trpí únavovým syndromem.

 

Václav Jirsa

Hráč by se měl ve čtvrtek dostavit k dalšímu lékařskému vyšetření do Leverkusenu. Po této prohlídce by mělo být jasno o průběhu léčby. Zástupci klubu se do té doby nechtějí k jeho budoucnosti vyjádřit.

V Hannoveru však mají jasno. Šéf klubu, v němž má český středopolař hostovat až do konce sezóny, Martin Kind je rozhořčen: "Doufám, že lékaři stanoví konečnou diagnózu a bude možné zahájit terapii. Potřebujeme vědět nějakou lhůtu. Pokud je psychicky a fyzicky zdráv, musí Šimák hrát."

Trenér Ralf Rangnick je přesto smířlivější. "Jan má teď volno. Nemůžeme na něj tlačit, je třeba počkat až do doby, než bude schopen hrát," řekl agentuře DPA kouč, který nad Šimákem držel ochrannou ruku už v dobách, kdy hrál za Hannover ještě ve druhé lize.

Klub sleduje

Šimák je v současnosti údajně v Česku. "Nemáme na něj sice žádné spojení, ale uprostřed týdne by měl přijet do Německa. To je pozitivní signál, musíme však čekat, co se bude dít," uvedl Rangnick v magazínu Kicker.

Šimák sám zavolal jeho asistentovi Mirko Slomkovi. "Díval se na náš zápas se Schalke," uvedl Slomka. Zda se mu vrací chuť do fotbalu, mu prý Šimák neřekl. Podle DPA je však Šimákův návrat do Hannoveru nepravděpodobný. Objevily se ale spekulace, že by opěvovaný talent mohl přestoupit do Juventusu nebo Liverpoolu.

Pokud by již nikdy nenastoupil k mistrovskému utkání, dostane podle časopisu Focus půl miliónu eur z pojistky, kterou prý pro tento případ uzavřel.

ČTK, Novinky

Zrušit