Wiener Neustadt kopal za poločas čtyři penalty

Čtyři penalty, navíc všechny během prvního poločasu, kopali fotbalisté Wieneru Neustadt v utkání zahajovacího kola rakouské ligy proti Linci. Při takovém množství základních standardních situací si mohli dovolit i jeden pokutový kop neproměnit, přesto do přestávky vedli 5:0 a stejným výsledkem i zápas vyhráli. Hosté hráli od 39. minuty v devíti.

Tým českých fotbalistů Pavla Košťála a Václava Kolouška kopal penaltu již ve 2. minutě, Aigner ji však neproměnil. Dostal ale dostatek šancí na nápravu. Po půlhodině totiž rozhodčí odpískal další penaltu, Aigner tentokrát nezaváhal a zvýšil již na 3:0.

Záhy měl další možnost, ale k pokutovému kopu pustil Grünwalda. Když ale ve 41. minutě přišla na řadu již čtvrtá penalta, znovu se jí ujal Aigner a upravil na konečných 5:0. To hosté hráli již bez vyloučených Kaufmanna a Chinchilly.

Obhájce titulu Salcburk vstoupil do sezony bezbrankovou remízou s Kapfenbergem, za který odehrál celé utkání Milan Fukal.