Rubriky:

Evropské ligy

Španělský záložník Riera odešel z Liverpoolu do Olympiakosu

24. července 2010 10:27 - ATÉNY

Španělský fotbalista Albert Riera odešel z Liverpoolu do Olympiakosu Pireus. V pátek podstoupil zdravotní prohlídku a následně uzavřel s vedením nejlepšího řeckého týmu poslední doby čtyřletou smlouvu. Podle médií za něj klub pošle do Anglie čtyři milióny eur (asi 100 miliónů korun) hned a další dva milióny eur přidá, pokud v této sezóně získá mistrovský titul.

"S Liverpoolem jsem nic nevyhrál, proto jsem teď tady: s Olympiakosem chci získat titul a pomoci dostat ho mezi nejlepší celky Evropy," uvedl osmadvacetiletý záložník, kterého na aténském letišti přivítalo více než tisíc fanoušků.

Riera měl v poslední době v Liverpoolu potíže. Na jaře označil slavný anglický klub za potápějící se loď a prohlásil, že si na něj trenér Rafael Benítez zasedl.

Liverpool se jej proto údajně snažil prodat do CSKA Moskva, což se fotbalistovi mohlo zamlouvat i proto, že jeho manželka je Ruska. Z přestupu však sešlo. Do týmu pro mistrovství světa, které Španělé vyhráli, se Riera nedostal.

V Řecku působí i jeho mladší bratr Sito, který je hráčem konkurenčního Panioniosu. Olympiakos získal od roku 1997 dvanáct mistrovských titulů, po nepovedené minulé sezóně však nyní hraje jen kvalifikaci o Evropskou ligu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy