Kopicův gól Heerenveenu na body proti PSV Eindhoven nestačil

AMSTERODAM

Fotbalisté Heerenveenu byli zásluhou českého obránce Milana Kopice blízko k tomu, aby hned na úvod sezóny obrali o body jednoho z favoritů nizozemské ligy PSV Eindhoven. Kopic totiž v průběhu druhé půle srovnal na 1:1, ovšem v závěru se podruhé v utkání trefil Toivonen a Engelaar a zařídili Eindhovenu výhru 3:1.

Kopic patří Heerenveenu již od ledna 2008, ovšem dosud se těžko prosazoval. V minulé sezoně proto raději odešel na hostování do Slavie. Po příchodu nového trenéra se mu však zdá se blýská na lepší časy. Z trojice Čechů dnes jako jediný nastoupil v základní sestavě a nabídnutou šanci bezezbytku využil.

Nejenže odolával nájezdům silné ofenzivy Eindhovenu, v 63. minutě se dokonce zapsal mezi střelce a připsal si tak první trefu v dresu Heerenveenu.

Na posledních šest minut se na hřiště dostal i Michal Papadopulos, ale na porážce Heerenveenu nic nezměnil. Michal Švec zůstal jen na lavičce.

Nizozemská fotbalová liga - 1. kolo:
Nijmegen - Venlo 1:0, Almelo - Tilburg 3:0, Graafschap - Excelsior Rotterdam 3:0, Heerenveen - PSV Eindhoven 1:3.