Polák vstřelil v belgické lize gól po třech minutách na hřišti

BRUSEL

Záložník Jan Polák pomohl brankou bruselskému Anderlechtu k domácí ligové výhře 4:0 nad Beerschotem. Devětadvacetiletý fotbalový reprezentant, který v pátek s úřadujícím belgickým mistrem prodloužil smlouvu do roku 2012, skóroval jako střídající hráč už po třech minutách na hřišti a deset minut před koncem zvýšil na konečných 4:0.

Celý zápas za domácí mužstvo odehráli také stoper Ondřej Mazuch a záložník Lukáš Mareček.

Polák byl přitom v Anderlechtu ještě nedávno nechtěným hráčem. Na začátku sezony se nedostával do nominací k zápasům, protože se vedení klubu nelíbilo, že mu za rok končí smlouva a mohl by tak odejít zadarmo. Bývalý hráč Brna, Liberce a Norimberku, jenž velkou část uplynulé sezony promarodil, měl v létě také blízko k přestupu do Galatasaraye Istanbul, nakonec však zůstal v belgické metropoli.

Belgická fotbalová liga - 3. kolo:
Standard Lutych - Lokeren 3:3, Anderlecht - Beerschot 4:0 (poslední gól Polák), Gent - Eupen 2:1, Kortrijk - St. Truiden 2:0, Mechelen - Lierse 1:0, Westerlo - Waregem 1:1.