Rubriky:

Evropské ligy

Mazuch chce s Anderlechtem titul a postoupit do Ligy mistrů

16. srpna 2010 11:38 - BRUSEL

Vyhrát belgickou ligu a postoupit do Ligy mistrů má za cíl v této sezoně český obránce Anderlechtu Brusel Ondřej Mazuch. V Belgii působí už druhým rokem po přestupu z italské Fiorentiny, kde si ale téměř nezahrál, a je zde nadmíru spokojený. Za pár let by se však chtěl přesunout do nějaké fotbalově proslulejší země. "Cílem Anderlechtu je vždy vyhrát ligu, takže jinak tomu není ani letos," řekl člen reprezentačního kádru do 21 let, který po uplynulém ročníku se známým bruselským týmem slavil titul.

 

Jan Handrejch, Právo

Anderlecht nicméně loni nepostoupil do vysněné Ligy mistrů, když ve 4. předkole takřka rozdílem třídy podlehl francouzskému Lyonu po prohrách 1:5 a 1:3. Právě postup do milionářské evropské soutěže je v Bruselu letos jedním z klíčových cílů.

"Rozhodně to ale nebude jednoduché," připustil před klíčovým dvojzápasem o postup Mazuch. Anderlecht ve 4. předkole narazí na srbský Partizan Bělehrad. "Věřím, že postoupíme... Je ale jasné, že nás tam čeká peklo. Jejich fanoušci jsou prý fanatičtí. Snad se to ale i tak podaří," podotkl s tím, že by si určitě chtěl zahrát v soutěži, v níž hrají nejlepší fotbalisté světa.

Loni si zahrál proti Lyonu, nijak zvlášť ale s výkonem v tomto zápase ani při svých začátcích v Bruselu spokojený nebyl. Postupem času se ale prosadil do základní sestavy a vysloužil si i chválu trenéra Ariela Jacobse. "Můj osobní cíl je hrát trvale v základu," nastínil.

Vysněný cíl visí hodně vysoko

Zatímco Mazuchův osobní plán by mohl vyjít, s postupem do Ligy mistrů a případnou obhajobou domácího titulu to jeho tým nebude mít snadné, zvlášť po zranění tvůrce hry Lucase Biglii. Na druhou stranu se nakonec utišil spor mezi vedením týmu a českým reprezentantem Janem Polákem, který by tak mohl vyztužit zálohu.

Právě Polák, který je členem reprezentace, je zřejmě největší hvězdou mezi čtveřicí českých fotbalistů, kteří v Anderlechtu působí. Bruselský klub už tradičně na Čechy hodně sází, čehož si cení i Mazuch.

Ondřej Mazuch z Anderlechtu (vpravo) v souboji o míč s Markem Panteličem z Ajaxu.Ondřej Mazuch z Anderlechtu (vpravo) v souboji o míč s Markem Panteličem z Ajaxu.foto: ČTK/AP/Bas Czerwinski


"Tu tradici tady nastartoval Honza Koller, který nám tu udělal velmi dobré jméno," připomněl někdejšího reprezentanta, který v Belgii a Anderlechtu působil. Navázal na něj pak i brankář Daniel Zítka, který byl v klubu dlouhé roky, než letos přestoupil do Sparty.

"V Česku je hodně mladých a kvalitních hráčů, na které Anderlecht sází," vysvětlil fakt, že v Bruselu kromě něj a Poláka působí ještě exbrněnský Lukáš Mareček a před sezonou tam na roční hostování s opcí odešel i plzeňský Jan Lecjaks.

Mazuch má v Bruselu smlouvu ještě na čtyři roky. Hlavně teď chce hrát a pár let tu zůstat. "Pak bych se chtěl možná posunout zase někam o kousek výš," podotkl. Jaká liga by ho ale lákala, upřesnit nechtěl. "Na to je ještě hrozně brzy," dodal na závěr.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy