Rubriky:

Evropské ligy

Temešvár dluží Ostravě za fotbalistu Mageru stále milión eur

19. srpna 2010 14:35 - OSTRAVA

Ani dva roky po přestupu fotbalového útočníka Lukáše Magery z Ostravy do Temešváru nejsou mezi oběma kluby srovnány účty. Rumunský účastník Evropské ligy dosud uhradil jen díl z přestupové částky, rok a půl po datu splatnosti dluží Baníku sumu přesahující i s penále milión eur, které se slezský klub snaží zatím neúspěšně vymoct ve spolupráci s Českomoravským fotbalovým svazem.

 

Petr Horník, Právo

Sedmadvacetiletý Magera je v rumunském klubu jednou z opor. Střílí góly, svými výkony drží tým v popředí ligy. Zatím je i jednou z nejlevnějších posil. Temešvár zaplatil za dva roky starou transakci zhruba třetinu přestupní sumy, dvě klíčové splátky už ale neposlal.

"Vedení Temešváru se snažilo smlouvu rozporovat. Ovšem tím, že první dvě nejnižší splátky uhradilo v prvních měsících po přestupu, kontrakt v podstatě uznalo," řekl mluvčí klubu Igor Bruzl.

Ledy se mají pohnout, zatím ale nic

Baník musí podle reglementu vést komunikaci přes ČMFS. Předseda představenstva Tomáš Trucha přesto problém otevřel v Nyonu v sídle UEFA v rámci nedávného losování Evropské ligy. "Byť se údajně ledy mohou brzy pohnout, zatím tady žádné peníze nejsou," podotkl Bruzl.

Oprávněnost nároků Ostravy už dříve potvrdila UEFA, která i přesto rumunský klub přijala do nového ročníku evropských pohárů. Temešvár se však odvolal k FIFA. "A tam se podobné kauzy řeší nesrovnatelně dlouho. Přitom tady v podstatě není co řešit," uvedl Bruzl. "Otázkou jen zůstává, jak se pak český klub proti podobnému protahování plateb může bránit," dodal.

Také peníze z Istanbulu se někde zasekly

O nekdestrava má podobnou pohledávku i u Galatasaraye Istanbul, který však na výchovném za českého reprezentanta Milana Baroše dluží menší obnos než Temešvár. "Dělá nám to obrovské problémy s cash flow," uvedl nedávno majitel Baníku Tomáš Petera.

Ekonomicky klub z Temešváru přitom nestrádá. Jeho majitel vypsal štědré odměny za postup přes Manchester City v 4. předkole Evropské ligy. Hráči včetně Magery si v případě vyřazení anglického celku mohou přijít každý až na dva a půl milionu korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy