Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalista Kalouda odchází z CSKA Moskva hostovat do Astrachaně

23. srpna 2010 17:20 - MOSKVA

Český záložník Luboš Kalouda odchází z CSKA Moskva na hostování do druholigové Astrachaně, kde bude působit do konce letošního roku. Řekl to fotbalistův manažer Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest International. "Luboš jde do Astrachaně, aby měl pravidelné zápasové vytížení. V nabitém kádru CSKA měl složitou pozici," uvedl Zíka. Třiadvacetiletý hráč přišel do CSKA před dvěma a půl lety z Brna za sumu kolem 130 milionů korun, ale zatím se v moskevském klubu neprosadil.

 

Jan Sokol, ČTK

Astrachani zbývá do konce druhé ligy odehrát ještě čtrnáct zápasů, zatím jí patří dvanácté místo. V Rusku se tradičně hraje systémem jaro-podzim. Pak se Kalouda má znovu vrátit do CSKA. "V Astrachani bude asi tři měsíce, jde tam opravdu hlavně pro to, aby se zase rozehrál. Pak by měl jít znovu do zimní přípravy s CSKA," prohlásil Zíka.

Minulou sezonu strávil vicemistr světa z roku 2007 na hostování v pražské Spartě. Slavil s ní sice titul, ale zasáhl jen do šestnácti ligových zápasů. Jeho angažmá narušila i operace třísel, které se podrobil v březnu. Od té doby se v sestavě Sparty neobjevil, po sezoně se vrátil do CSKA, kde ale šanci nedostal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy