Rubriky:

Evropské ligy

Na autobus fotbalistů Spartaku Moskva se v neděli střílelo

4. října 2010 21:10 - MOSKVA

Kritická bezpečností situace na severu Kavkazu dolehla i na ruskou fotbalovou ligu. Po nedělním zápase moskevského Spartaku s týmem Anži z dagestánské metropole Machačkaly ostřelovala skupina ozbrojenců autobus, ve kterém moskevští fotbalisté včetně českého reprezentanta Marka Suchého jeli na letiště do Astrachaně. Při nočním útoku nebyl jen náhodou nikdo zraněn.

 

Sergej Karpuchin, Reuters

Incidenty provázely už celý ligový zápas, v němž Spartak zvítězil 1:0. Podle dnešních zpráv ruského tisku se v hledišti objevovaly transparenty s hákovými kříži, na plochu dopadaly kameny a policii se jen s vypětím všech sil dařilo udržet fanoušky obou týmů v patřičném odstupu.

Moskevské fotbalisty i doprovodný tým musel po skončení zápasu ze stadionu odvézt policejní autobus se zamřížovanými okny, který pořadatelé nechali přistavit přímo na hrací plochu.

Během dneška se podle agentury RIA Novosti podařilo zadržet hlavního podezřelého z nočního ostřelování, po jeho spolupachatelích se pátrá.

Dagestán se letos stal hlavním centrem boje radikálních islamistů proti moskevské vládě. Jejich cílem je zbavit se podřízenosti Moskvě a vytvořit takzvaný Kavkazský emirát založený na islámském právu šaría.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy