Brankář Černý chytil ve skotské lize penaltu

GLASGOW

Český brankář Tomáš Černý se ve skotské fotbalové lize blýsknul chycenou penaltou. Hamilton tak i díky pětadvacetiletému gólmanovi porazil Motherwell 1:0 a v 10. kole si připsal druhé vítězství v sezoně.

Český brankář Tomáš Černý v brance Hamiltonu

Černý podržel Hamilton za stavu 1:0 těsně před přestávkou, kdy rozhodčí nařídil penaltu za faul Martina Canninga na Nicka Blackmana. K míči se postavil domácí Tom Hateley, jeho střelu však bývalý gólman Olomouce zlikvidoval.

Jediný gól zápasu dal v 15. minutě Nigel Hasselbaink. Pro devatenáctiletého synovce bývalého nizozemského reprezentanta a útočníka Chelsea Jimmyho Floyda Hasselbainka to byla druhá branka v sezoně.

Skotská fotbalová liga - 10. kolo:
St. Johnstone - Celtic Glasgow 0:3, Dundee United - Hibernian 1:0, Glasgow Rangers - Inverness 1:1, Motherwell - Hamilton 0:1, St. Mirren - Aberdeen 2:1.