Rubriky:

Evropské ligy

Sparta půjde do boje s africkým útokem

4. listopadu 2010 08:28 - LAUSANNE

Útok Kweuke (Kamerun) - Wilfried (Pobřeží slonoviny) zřejmě nastoupí dnes večer na Olympijském stadiónu v Lausanne ke čtvrtému zápasu kvalifikační skupiny Evropské ligy. Alternativou je také Kadlec, kterého ale kouč Jozef Chovanec může využít i ve středové řadě. Matematika je jasná. Pokud chce český fotbalový mistr myslet na postup, musí na trávníku švýcarského druholigového celku vyhrát.

 

Jan Handrejch, Právo

„Středeční večerní trénink nám ukázal, jak na tom kdo je z našich marodů ze zápasu z Bohemians. Definitivní rozhodnutí padne podle zdravotního stavu hráčů a jejich osobních pocitů v den zápasu. Sestavu se ale hráči dozvědí až na odpolední technicko taktické přípravě,“ řekl generální sportovní manažer a kouč Jozef Chovanec. V ohrožení jsou především pokopaný Kucka a nachlazený Wilfried.

Sparta si je vědoma, že solidní naději na postup ji dává jen vítězství. Jakýkoliv jiný výsledek její naděje posílá do oblasti teorie. „Pro postup uděláme maximum, ale v Lausanne musíme bodovat. Případná porážka by nám situaci ještě víc zkomplikovala. Toho jsme si vědomi a znamená to, mít zápas pod kontrolou a dávat góly,“ dodal kouč.

Sparta má v Evropské lize, co se týká střelecké aktivity, jednu z nejlepších bilancí. Ve třech zápasech dala šest branek. S 23 střelami na branku je druhým nejproduktivnějším týmem za Stuttgartem. Kucka je s osmi pokusy nejčastěji střílejícím hráčem a Wilfriedem se třemi trefami druhý mezi kanonýry, když o jeden víc dal jeho kamerunský krajan Doumbia z CSKA Moskva.

Brabec si vzpomněl na vítězství

„Je to hezká bilance, ale chybí jí větší bodové vyjádření. Znamená to, že musíme být agresivnější a střelecky ještě produktivnější, protože čím více střel vyšleme na branku soupeře, tím větší máme naději, že dáme gól. K tomu je ale třeba, aby hráči měli i větší sebevědomí a víc si při zakončení věřili,“ konstatoval Chovanec.

Stoper Erich Brabec zná Olympijský stadión v Lausane ze sparťanů nejlépe. „Když jsme přijížděli na trénink, vybavil jsem si, že jsme tu hráli pohár a zvítězili 2:1. Tehdy jsem hrál za Aarau první ligu a Lausanne bylo ve druhé. Na rok ve Švýcarsku ale nemám jinak žádné mimořádné vzpomínky, byla to velmi krátká doba a nijak se mi nezapsala do paměti,“ šmátral ve vzpomínkách Brabec.

Sparťanský stoper si uvědomuje, že si Pražané nemohou dovolit chyby, jakých se dopustili ve druhém poločase s Lausanne doma a doslova mu nabídli remízu a bod. Ten švýcarský celek nastartoval natolik, že přemýšlí o postupu. „Máme doma Spartu a Palermo. Když vyhrajeme, máme šanci na postup,“ řekl před utkáním kapitán domácích Celestini.

„Musíme udělat všechno proto, abychom jejich myšlenky na postup negovali. To znamená v Lausanne vyhrát. A proto jsme sem přijeli,“ zdůraznil Brabec.

Zápas na Olympijském stadiónu v Lausanne začíná v 19 h. (ČT 4) a řídí ho Bělorus Kulbakov.

Předpokládané sestavy - Lausanne: Favre - Rochat, Katz, Meoli, Sonnerat - Steuble, Marazzi, Celestini, Pasche - Munsy, Silvio.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko, Vacek, Kucka, Kadlec - Wilfried - Kweuke (Podaný).

   
Karel Felt, Lausanne, Právo, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy