Čech s čistým kontem, Berger skóroval

Čech, Skácel a Kobylík nastoupili v pátečních a sobotních zápasech francouzské fotbalové ligy. Čech ve slabém zápase jeho Rennes s Nice vychytal nulu. V anglické lize se v dresu Portsmouthu trefil do sítě Liverpoolu Patrik Berger.

Rudolf Skácel si však v dresu Olympique Marseille zahrál jen poločas a David Kobylík z Racingu Štrasburk jen čtvrthodinku. Výkon Petra Čecha ve slabém zápase jeho Rennes s Nice (0:0) hodnotí nedělní sportovní deník L'Équipe známkou pět. Není co říct, píše deník L'Équipe, s výjimkou jednoho riskantního vyběhnutí. Jen dva hráči Rennes si ale vysloužili známku o půl stupně lepší. V pátečním zápasu Štrasburk-Marseille (4:1) byl Skácel střídán ve 46. minutě, deset minut předtím dostal žlutou kartu za faul. Od L'Équipe dostal čtyři body - působil prý ztraceně a špatně přihrával. Hemdani, který ho vystřídal, však nebyl lepší. Kobylík šel na hřiště až v 76. minutě a nebyl hodnocen.

FRANCIE - 10. kolo:
Monako - Auxerre 1:1 (76. Giuly - 6. Kalou), Bastia - Lens 3:1 (8. Saveljič, 25. Hadji, 48. Nee - 46. Coridon), Bordeaux - Toulouse 1:2 (65. Darcheville - 15. a 69. z pen. Fauré), Lille - Ajaccio 0:0, Lyon - Sochaux 1:1 (65. Luyindula - 62. Isabey), Mety - Nantes 1:3 (22. z pen. Thiaw - 7. Berson, 61. Glombard, 73. Pujol), Montpellier - Guingamp 0:2 (2. a 66. Pataca), PSG - Le Mans 5:1 (28. a 63. Pauleta, 40. a 62. Fiorese, 90. Reinaldo - 21. Molefe), Rennes - Nice 0:0.

Manchester vyhrál v Leedsu a dostal se do čela anglické ligy

Fotbalisté Manchesteru United v anglické lize zvítězili na hřišti Leedsu 1:0 a minimálně na několik hodin se dostali na první místo tabulky. Tři body a dvoubodový náskok před Arsenalem a Chelsea jim zajistil kapitán Roy Keane, který skóroval devět minut před koncem hlavou po centru Garyho Nevilla.

Co nejrychleji zapomenout na derby s Arsenalem nejspíš bude chtít gólman Chelsea Carlo Cudicini. Školácká chyba, kterou udělal čtvrt hodiny před koncem, totiž soupeře pražské Sparty v základní skupině Ligy mistrů připravila o důležité body. Cudicini se pokoušel zachytit přízemní centr Roberta Pirese, vyběhl z branky, ale míč mu vyklouzl z rukou a utekl mezi nohama. Jako slepý k houslím se k němu dostal Thierry Henry, před nímž zela prázdná branka.

Pikantní příchuť měl zápas Portsmouthu s Liverpoolem, v němž se už po čtyřech minutách hry trefil do sítě svého bývalého celku Patrik Berger a zařídil těsnou, ale cennou výhru Portsmouthu. Bývalý záložník Liverpoolu skóroval v této sezoně už podruhé, první gól za Portsmouth dal koncem srpna Aston Ville.

ANGLIE - 9. kolo:
Leeds United - Manchester United 0:1 (81. Keane), Arsenal - Chelsea 2:1 (5. Edu, 75. Henry - 8. Crespo), Fulham - Wolverhampton 0:0, Manchester City - Bolton 6:2 (27. a 56. Wright-Phillips, 58. a 72. Anelka, 48. Distin, 84. Reyna - 25. Nolan, 60. Campo), Middlesbrough - Newcastle 0:1 (21. Ameobi), Portsmouth - Liverpool 1:0 (4. Berger), Birmingham - Aston Villa 0:0, Leicester - Tottenham 1:2 (38. Dickov - 79. Mabizela, 90. Kanoute), Everton - Southampton 0:0

Inter Milán v Brescii remizoval 2:2

Fotbalisté Interu Milán měli v italské lize velké problémy na hřišti Brescie. Obhájce titulu Juventus bez Pavla Nedvěda měl hodně práce s poslední Anconou, kterou zdolal až po velkém boji 3:2. Vítězný gól vstřelil v 49. minutě Fabrizio Miccoli.

Brescie krátce po přestávce vedla již o dvě branky, v 62. minutě však Julio Cruz snížil a alespoň bod Interu zajistil tři minuty před koncem Christian Vieri, který proměnil penaltu. Hlavním strůjcem úspěchu Brescie byl přitom bývalý fotbalista Interu Roberto Baggio. Šestatřicetiletý útočník v 21. minutě dostal domácí do vedení a ve čtvrté minutě druhého poločasu odcentroval míč přesně na hlavu Andrey Caracciola, který zvýšil na 2:0.

Inter zachránilo až střídání - právě Cruz, jenž po hodině hry přišel na hřiště místo Kilyho Gonzaleze, totiž po dvou minutách pobytu na hřišti snížil. Stejný hráč byl přitom tři minuty před koncem ve vápně faulován obráncem Dariem Dainellim, což z penalty potrestal Vieri. Inter však v italské lize nevyhrál již čtyři zápasy za sebou, a tak ani tato remíza kouči Hectoru Cúperovi k upevnění pozice nepomohla.

ITÁLIE - 6. kolo:
Boloňa - Perugia 2:2 (71. Bona, 88. Rossini - 49. vlastní Rossini, 69. Bothroyd), Chievo - Sampdoria Janov 1:1 (24. Amauro - 59. Diana), Modena - Lecce 2:0 (19. Vignaroli, 49. Kamara), Reggina - Siena 2:1 (22. Mozart, 49. Leon - 49. Flo), AS Řím - Parma 2:0 (28. Samuel, 61. Cassano), Udine - Empoli 2:0 (31. Sensini, 34. Iaquinta), AC Milán - Lazio Řím 1:0 (37. Pirlo)

Barcelona na první ligovou výhru na Nou Campu stále čeká

Fotbalisté La Coruni si odvezli cenné vítězství z Barcelony 2:0 a po neúplném sedmém kole španělské ligy se dostali do čela tabulky. Barcelona sice ve středečním Poháru UEFA nadělila osm branek Púchovu, jenže přes dobře organizovanou obranu Deportiva se nedokázala prosadit a v této sezoně se na Nou Campu ještě vítězství neslavilo. V sedmi kolech navíc barcelonský celek skóroval jen pětkrát.

Brazilské hvězdy Ronaldo a Roberto Carlos zařídily svými góly vítězství Realu Madrid na deštěm smočeném trávníku Celty Vigo. Ronaldo otevřel skóre v půlce prvního poločasu, když zakončil útočnou akci a se svým typickým důrazem překonal gólmana Cavallera.

ŠPANĚLSKO - 7. kolo:
Albacete - San Sebastian 3:1 (67. Delporte, 75. David Sánchez, 79. Aranda - 72. Kahveci), Barcelona - Deportivo La Coruňa 0:2 (41. Luque, 70. Sergio), Celta Vigo - Real Madrid 0:2 (24. Ronaldo, 65. Roberto Carlos), Valencie - Espaňol Barcelona 4:0 (8. a 45. Mista, 45. Baraja, 79. Vicente), Athletic Bilbao - Villarreal 2:0 (51. Urzaiz, 81. Etxeberría), Santander - Malaga 4:2 (56. Moran, 58. Benayoun, 68. Jonathan, 81. Bodipo - 20. Ballesta, 90. Leko), Zaragoza - Valladolid 1:0 (16. Savio), Atlético Madrid - Real Mallorca 2:1 (26. Torres, 90. Jorge - 38. Eto'o), Pamplona - Murcia 2:1 (10. a 83. Bakayoko - 18. García), FC Sevilla - Betis Sevilla 2:2 (49. Reyes, 80. Antonito - 51. Denilson, 59. Tote)