Dortmund rozstřílel Hannover, Koller se trefil dvakrát

DORTMUND

Šest branek nastřílela Borussia Dortmund v sobotu Hannoveru. Na trávníku Vestfálského stadiónu proti sobě nastoupili dva čeští reprezentanti. Dortmundský Jan Koller se ve druhé půli trefil dvakrát, hannoverský Jiří Štajner vyšel naprázdno. Tomáš Rosický nenastoupil. Při posledním před zápasovém tréninku ho chytla ostrá bolest zad, takže nebyl ani nominován k utkání.

Dortmund od absence Kollera a Rosického na konci září neprohrál a znovu se dotahuje na čelo tabulky. "Tím, jak máme hodně zraněných, se mužstvo semklo. Všichni hrajeme na doraz, jeden maká za druhého. Důležité je, že bodujeme, dáme sem tam gól a ono to stačí. V sobotu proti Hannoveru se nám to nějak střelecky vymklo, ale to je jen dobře. Naše hra totiž není pro oko fanouška zrovna potěšením," hledal příčiny obratu k lepšímu pro Právo do telefonu Jan Koller. "S Jirkou Štajnerem jsme prohodili pár slov před utkáním. O nějakém možném debaklu jsme nemluvili. To nenapadlo ani jednoho z nás, popřáli jsme si hodě štěstí," přidal Koller.

Půl hodina čekání

Na trávník nastoupili v základních sestavách dva čeští reprezentanti - V dresu domácí Borussie Jan Koller a v dresu Hannoveru Jiří Štajner. Dortmund začal vlažně, což soupeři vyhovovalo. "Vypadalo to na dlouhé čekání, až se trefíme. Nedostávali jsme se do šancí. Hosté dobře bránili, ale sami nebyli nebezpeční," popsal Koller půl hodinu čekání na první trefu. ¨

Po čtyřiatřiceti minutách domácí protrhli smůlu a Ewerthon otevřel skóre zápasu. Po osmi minutách přidal Ricken druhý gól a zápas byl prakticky rozhodnutý. "Do poločasu jsme si zajistili dvoubrankové vedení a v kabině jsme si řekli, že tohle utkání už ztratit nesmíme. Naopak se pokusíme ještě nějaký gól přidat. Sám jsem v prvním poločase neměl šanci a ani jsem nepodílel na brankách přímou přihrávkou. Hrál jsem to svoje. Vzdušné souboje, rozehrávání míčů," dodal český kanonýr.

Kanonáda po půli

Po změně stran to vypadalo několik minut, že se toho už moc nestane. Proti byl po osmi minutách domácí Kehl, když přidal parádní trefou třetí gól. Hosté jako by si uvědomili, že mohou odjet s debaklem a přeci jenom přidali. Vinicius po necelé hodině snížil po rohovém kopu. V 65. min. přišel ke slovu poprvé Koller. "Ewerthon se zbavil obránce a předložil mi míč před branku. Byl jsem tam sám a nebylo tedy těžké prostřelit gólmana," popsal svoji trefu český reprezentant. Vzápětí šel ze hřiště Štajner, kterého nahradil Wolf.

Jedenáct minut po Kollerovi se podruhé trefil Brazilec Ewerthon ,který patřil k nejlepším hráčům na trávníku. Dortmund dál nepouštěl soupeře před svoji branku, ale přes územní převahu si šance příliš nevytvářel. "Nedostal jsem se prakticky do žádné, kromě té, kterou jsem proměnil. Za třináct minut po svém prvním gólu jsem se konečně znovu dostal do solidní pozice.

Ze strany přilétla střílená přihrávka a já ji usměrnil přes obránce do sítě," přidal Koller svůj druhý gól a hned šel ze hřiště, kam místo něho vyběhl Senesie. Brankostroj druhého poločasu pak dokončil hannoverský Wolf deset minut před koncem. "Gól už nepadl, ale my jsme byli spokojení, že se nám podařilo rozehřát diváky takovým střeleckým koncertem. Snad nám odpustili, že jsme další šance neměli, ale šest gólů je snad dost," uzavřel naše povídání Jan Koller.

Výsledky Bundesligy - 9. kolo:
Borussia Dortmund - Hannover 96 6:2 (35. a 76. Ewerthon, 65. a 77. Koller, 42. Ricken, 56. Kehl - 58. Vinicius, 84. Wolf), VfL Wolfsburg - Hansa Rostock 3:1 (39. a 67. Biano, 31. Klimowicz - 41. Rydlewicz), Borussia Mönchengladbach - Bayern Mnichov 0:0, Hertha BSC Berlín - Bayer Leverkusen 1:4 (47. Bobic - 11. Franca, 53. Berbatov, 72. Schneider, 85. Babič), Werder Brémy - VfB Stuttgart 1:3 (60. Charisteas - 31. Szabics, 34. Kuranyi, 90. Tiffert), 1. FC Kolín - SC Freiburg 1:0 (70. Dogan), 1860 Mnichov - Eintracht Frankfurt 1:0 (90. Lauth z pen.), Schalke 04 - VfL Bochum 0:2 (65. Fahrenhorst, 79. Diabang), 1. FC Kaiserslautern - Hamburger SV 4:0 (62. z pen. a 75. Klose, 37. Mettomo, 74. Timm).