Rubriky:

Evropské ligy

Zdeněk Ščasný se stal trenérem fotbalistů Debrecínu

30. prosince 2010 13:24 - DEBRECÍN

Fotbalisty Debrecínu povede v honbě za obhajobou titulu český trenér Zdeněk Ščasný. Aktuálně pátý tým maďarské ligy, který ztrácí na vedoucí Videoton Székesfehérvár osm bodů, o tom dnes informoval na svém webu. Asistenta bude Ščasnému dělat Slovák Tibor Meslényi.

 

Jan Tauber

"Maďarština, to je velký problém. I proto tam se mnou jde slovenský trenér Tibor Meszlényi, který mi v tomhle pomůže," vysvětlil volbu asistenta pro server iDnes.cz Ščasný, kterého Debrecínu doporučila manažerská agentura. "Když mě klub oslovil, bylo to pro mě překvapení, samozřejmě příjemné. Debrecín je výborný klub. Je pro mě výzvou vést tak ambiciózní klub. A také se zase těším do práce," dodal.

Třiapadesátiletý Ščasný získal angažmá po roce a půl. Naposledy vedl Viktorii Žižkov. Předtím v první lize působil také na lavičce Mladé Boleslavi, Mostu či Sparty, na kontě má i zahraniční angažmá v OFI Kréta či slavném Panathinaikosu Atény.

Nyní se má pokusit oživit Debrecín, který je aktuálně daleko za svým cílem získat šestý titul během posledních sedmi let. Na druhé místo sice ztrácí jen bod, ale vedoucí Videoton soupeřům na podzim utekl.

"Věříme, že jsme udělali správné rozhodnutí a že pan Ščasný naváže na úspěšnou práci svých předchůdců Lázára Szentese, Attily Supky, Miroslava Beránka a Andráse Herczega," připomněl prezident klubu Gábor Szima, že v sezoně 2006/07 přivedl Debrecín k titulu jiný český trenér Beránek. "Cíl se pro nás nemění. Stále chceme titul. I když víme, že už to nemáme ve svých rukou. Pokud ale budeme mít dobré jaro, není to nemožné," dodal Szima.

Ščasný střídá Herczega

Ščasný v Debrecínu nahradí Andráse Herczega, který byl u týmu od roku 2007, vyhrál s ním dva tituly a přivedl ho poprvé v historii do základní skupiny Ligy mistrů. V této sezoně se však jeho svěřencům příliš nedařilo, a to zejména na hřištích soupeřů. Zatímco doma ztratili pouze dva body, venku za celý podzim v lize ani jednou nevyhráli a získali jen tři body.

Tým se také nedostal do Ligy mistrů přes švýcarskou Basilej a ve skupině Evropské ligy obsadil v konkurenci Sampdorie Janov, Metalistu Charkov a PSV Eindhoven poslední místo. Vypadl již také z Maďarského poháru.

Výsledkem byla Herczegovo rozhodnutí neprodloužit smlouvu, kterou měl do konce roku 2010. "Je třeba poznat, kdy nastal čas skončit. Pro mě ta doba přišla teď," řekl Herczeg, který však klub neopouští a přesune se na ředitelský post.

Ščasný už má představu o tom, jakými hráči chce kádr Debrecínu oživit. "S prezidentem jsme posily probírali, vyhlédli jsme si tři čtyři hráče, ale zatím je brzy k tomu cokoli bližšího říkat," uvedl Ščasný, který by mohl posily najít i mezi českými hráči.

Nyní ho čeká seznámení s týmem Debrecínu. "Domů si beru záznamy z jejich zápasů. A hlavně budeme mít zimní přípravu, to bych hráče měl dostatečně poznat. Začínáme druhý týden v lednu," dodal Ščasný.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy