Rubriky:

Evropské ligy

Bursaspor se domluvil na příchodu skotského kanonýra Millera

20. ledna 2011 16:15 - GLASGOW

Nejlepší střelec skotské fotbalové ligy Kenny Miller z Glasgow Rangers si zřejmě vyzkouší tureckou ligu. Podle BBC se domluvil na angažmá v mistrovském Bursasporu, přestup by měl být uzavřen v pátek.

 

rangers.co.uk

Příchod jednatřicetiletého kanonýra zřejmě znamená, že Bursaspor upustí od snahy získat z pražské Sparty Bonyho Wilfrieda, který byl spolu s Millerem mezi vytypovanými posilami.

Autor 21 podzimních gólů je již v Turecku, kde dnes jednal s vedením Bursasporu a dohodl se na podmínkách smlouvy. Podle deníku Daily Mail bude brát 50 tisíc liber týdně (asi 1,4 milionu korun). Klub svolal na pátek tiskovou konferenci, kde má Millerův příchod oznámit.

Miller patří k největším hvězdám skotského fotbalu. Za reprezentaci nastoupil k 51 zápasů a vstřelil 12 branek. Na klubové úrovni prošel Hibernianem, anglickými celky Wolverhampton, Derby County a kromě Rangers oblékal rok i dres hlavního rivala Celtiku Glasgow.

Aktuálně prožívá nejvydařenější sezonu v kariéře, v 19 zápasech dal 21 gólů. Za celou minulou sezonu se přitom trefil osmnáctkrát.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy